Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8-9 éves kandúr macskát már...

8-9 éves kandúr macskát már késő ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Szóval, tudom, hogy ivartalanítás egy vitaforrás manapság, én sem vagyok ellene, tudom, hogy miért kell megcsinaltatni, stb stb. De itt most csak részben ez a kérdésem... A helyzet ugyanis a kövi:


Van egy 8 éves kandúrom, régen a szomszédunké volt, de ő elköltözött, így mi kb 5 éves korában kaptuk meg a cicát, azóta nálunk van (szüleimmel élek). A régi gazdi nem ivartalanitotta, pedig ezt fiatal korban kellett volna, minél előbb. Mindenhol azt olvasom, hogy ilyen idősen már késő és nagyobb az esély a komplikációkra és nehezebben fogja viselmi a cica és nehezebben is épül fel belőle stb. Én ezektől nagyon tartanék, arról nem is beszélve hogy már van egy kialakult személyisége úgymond 8 évesen és félnék hogy megváltozna negatív irányba, meg tudom hogy ők ösztönből párzanam és hasonlól, de mégis furcsa érzésem lenne, ha ettől hirtelen megfosztanám (itt most nem a párzásra gondolok, hanem a hormonháztartása hirtelen felborulna és hogy ennyi idősen ezt rosszul viselné, az eü. kockázatokról meg ne is említsük).


Mi faluban élünk, ez egy csendes környék, nem forgalmas utca és hasonlók. A másik ehhez fűződő problémám - és innem született meg a fenti kérdés is -, hogy a szüleimnek 3 éven belül el kell innen költözniük, az ok most mindegy. Egy másik városba fognak. És mivel én 21 éves vagyok, nagyon valószínű, hogy akkor már nem velük fogok elköltözni, hanem én is különköltözöm. De mi legyen a macskával?! Iszonyatosan fontos nekem, családtag és eszem ágában sincs itt hagyni mint az előző gazdája. Apum szerint egy macska a helyhez ragaszkodik és oda is fog mindig, nem az emberhez. De ez nekem nem opció egyértelműen. De hogyan vihetném magammal akár én, akár a szüleim egy masik városba, uj házba és teljesen idegen környékre?! Pláne úgy, hogy még ivaros... Benti macska főleg, de éjszakára kikéredzkedik és persze napközben is. Számomra ez a költözés vele csak úgy elképzelhető, ha legalább ivartalanitjuk, azzal együtt lenyugszik és konnyebben hordozható, és az új helyen nyilván nem akarnám kiengedni a vadidegen környékre, plusz ott a cicának se lenne meg a maga területe mint itt...


De az ivartalanítás egyrészt nem tudom megoldható lenne-e az ő korában, illetve ha igen, nem tudom úgy egyáltalán lehetséges volna-e a költözködés. Annyira lehetetlen helyzet ez. Persze most jöhetne az, hogy 3 év (de ennyi a maximum, lehet előbb költözünk),lehet hogx addigra a cica már nem fog élni, de erre gondolni sem akarok.


Engem nagyon foglalkoztat ez amikor szóba jön, ja, és persze akkor lennék legboldogabb ha velem tudna majd jönni, de nyilván nem kertesházba, hanem panelba fogok tudni költözni egyelőre, szóval az is megnyugtatna ha a szüleimmel tudna legalább maradni.


Nem szeretnék szemrehányó válaszokat kapni az ivartalanítás kapcsán, sem arról, hogy felelőtlen stb vagyok mert nem ivartalanitottam eddig a kora miatt, szerintem már 5 évesen is túl késő volt, persze ő sem lett azóta fiatalabb, sajnos az előző gazdi lesz@rta,azon már nem tudok én változtatni sajnos. Sajnálom, hogy nem én vagyok kezdetektől a gazdija, ez van. Viszont hogy lehet ezt a szituációt kezelni? Ti mit tennétek a helyemben? Félek, hogy mi lesz ha eljön a költözködés ideje...



2020. dec. 16. 18:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Kiegészítés, ha idősebb korban lett ivartalanítva (2+ évesen) akkor biztos nem lesz "rángatható, tedd ide, tedd oda" macska. Annyival lesz csak "kisebb lángon égve" mint amikor nincs ivarzási szezon, és alacsonyabban van a tesztoszteronszintje.
2020. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
63%
here
2020. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
75%
Az én kandúrom májusban lesz 9 éves, pont tegnap ivartalanították, 15 perc volt az egész, pár órával utána már szaladgált, pedig FIV-es.
2020. dec. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
sose késő :)
2020. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!