Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvinnétek másik orvoshoz a...

Elvinnétek másik orvoshoz a macskátokat ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Ivartalanított kandúr cicám pénteken sérülést szerzett, kb. 0,5 cm átmérőjű szúrt seb volt a hátsó lábánál. Elvittük az állatorvoshoz, kapott injekciót, rá egy nappal jobban lett. Később elkezdett duzzadni a seb környéke, így tegnap ismét kapott rá gyógyszert. Abban állapodtunk meg az állatorvossal, hogy ha nem fakad ki magától, pénteken megnyitja. Ma reggelre megnyílt a duzzanat, sárgás, szagtalan genny ürült belőle. A cica jól van, étvágya rendben, sokat tisztálkodik. (A sebhelyet nyalogatja). A dokihoz holnap reggelre kellene visszavinni, akkor tisztítja ki a sebet. Én viszont aggódom, hogy addig elfertőződik. Oltásai rendben vannak, szobacica, jó időben szokott csak kikérezkedni. Érdemes lenne még ma elvinni másik orvoshoz, vagy kivárhatjuk vele a holnapot? Betadinnal kezelem most, de nem merek nagyon hozzányúlni.

(A mi orvosunk csak heti 3x van a varosban.)



2020. dec. 17. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha a cica jókedvű, eszik-iszik, pisil-kakil, nem tűnik lázasnak vagy levertnek, akkor én megvárnám a holnapot, főleg ha megbízol az orvosban.
2020. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Én másik dokihoz vinném. Mikor nálunk tályog volt a macska nyakán, nekünk is mondta a a doki, hogy magától is kifakadt volna, de ha már ott voltunk, ő maga nyitgotta meg és tisztította ki. Hyperollal kellett kezelnem a sebet, meg még két másik löttyel, amiket a sebbe kellett belenyomni napi kétszer. Nekem fura, hogy semmivel sem kezelteti a sebet a ti dokitok.
2020. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 vantel ***** válasza:
27%
Legalább két dokihoz vidd el. Legjobbat érdemli a cicád. Minden pénzt megér.
2020. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megbízok benne, csak kicsit fura volt, hogy türelemre intett, nem nyitotta meg aznap, hanem majd magától kifakad. Viszont abban igaza lett, hogy tényleg megkönnyebült a cica, ma sokkal többet mozog, jó a közérzete. Tegnap mérte a lázát, akkor nem volt neki.
2020. dec. 17. 14:57
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve szerintem elég nagy is volt a dudor, kb. 5 centi átmérőjű
2020. dec. 17. 14:58
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem lesz addig semmi baja. Nekem a kutyámnak a fején volt egy hatalmas pukli, később kiderült, hogy tályog, de nagyon durva, megfakadt reggelre, véres-gennyes váladék, megijedtem, a doki megnézte, másnap ebédkor műtötte meg. Körbe is kellett szegénynek vágni, mert már elhalt a bőr széle, annyira nagy volt. De kb 3 nap alatt nőtt meg akkorára, mire kijött a doki, magától kifakadt.

Holnap látni fogja az orvos, körbe kezeli, kitisztítja, antibiotikumot ad majd neki stb. Ne izgulja, a betadin jó rá.

2020. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
6-os vagyok, ha eszik-játszik a cica, nincs láza no para. Az a jó mikor magától megfakad, sokkal jobban érzik magukat utána, meggyógyul majd pikk-pakk hidd el.
2020. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Kibírja holnapig, hiszen már kifakadt, távozik a genny. Eddig volt veszélyes, nem most.
2020. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot kap-e rá? Azt értetted gyógyszer alatt?

Ha visszajön a tályog, akkor lehet elvinném máshoz. Kicsit fura hogy nem nyitotta meg, mert a mienk, amikor nagy tályog volt, mindig megnyitotta a doki és még át is öblögette antibiotikum oldattal és kicsit bekötötte hogy hasson neki.


Nekünk visszatérő tályog volt a cica mancsán sokáig, csak akkor nem nyitotta meg a doki amikor picike volt, egyébként mindig.

Nekünk végül több napos antibiotikum kúra hozta helyre, de mondom, elég sokáig visszatért (kb 5 hónapon át). Ha ez a szitu, akár meg is kell majd nyitni és kitisztítani a környező szöveteket.

2020. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!