Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica zabál, mit csináljak...

Kiscica zabál, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Nemrég találtunk egy kiscicát, nagyon sovány és koszos volt szegény. Megetettük, megfürdettük, kapott oltásokat, féreghajtót, 2 hét múlva megyünk vissza a dokihoz.


Már nem fél annyira, mint első nap, bújik, dorombol, kezd játszani, ügyesen használja az almot (kivéve éjjel, ezen még dolgozunk). Egy probléma van: iszonyatosan sokat eszik. Ha hagynánk, halálra enné magát, így is hatalmas hisztiket levág, ha nem kap többet (magas hústartalmú, kiscicáknak való nedves alutasakos kaját és száraztápot kap, plusz néha egy pici laktózmentes tejet). A szüleim mindig feltöltik a tálját, félek, hogy baja lesz.


Gondolom azért csinálja ezt, mert eddig éhezett, de ez így nem lesz jó. Hogyan vezessem rá, hogy nálunk mindig lesz mit ennie, nem kell zabálnia? Hogy segítsek neki?



2020. dec. 23. 11:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha sajnálod tőle, minek fogadtad be?
2020. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Többször adj neki keveset. És lehet nem kéne hogy mindig legyen előtte kaja. Neked kell beszabályoznod hogy mennyit egyen, hiszen amint látod ő ezt Nem tudja eldönteni. Ez egy jó pár hetes/hónapos procedúra lesz.
2020. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Biztos is hogy az éhezés miatt ilyen. Egyetértek az előző válaszolóval, többször kapjon kicsit enni. igy mindig lesz valami a pocakjában, és megtanulja hogy mindig jut ennivaló neki. Hamarabb lecseng nála a zabálós rész.
2020. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%
Vannak habzsolásgátló tálak, vegyél neki egyet.
2020. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Több befogadott macskánk volt és mind ugyanígy volt. A másiktól féltette a kaját, kilopta a tálból ( mintha nem az övé lenne és lopni kellene) mi ezt annak tudtuk be hogy eddig éhezett stb. Nem lett jobb soha.
2020. dec. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

A kölyök kutyusom is ilyen volt, már attól féltünk h megfullad evés közben :D


Aztán leszokott róla, szerintem csak meg kell tanulnia, hogy mindig lesz elég ennivalója :)

2020. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom kisebb adagokra elosztani és türelmesebb leszek. :)


#1 Egyáltalán nem sajnálom tőle, de szerinted normális, ha egy olyan kiscica, aki szinte elfér a tenyeremben, 10 deka nedvestápot megeszik REGGELIRE? Szerintem nagyon nem. (Véletlenül evett ennyit. Én keltem fel legkorábban, adtam neki reggelit. Aztán anyukám is, majd apukám, végül az öcsém. Mindenki azt hitte, hogy még nem kapott, mert annyira sírt az üres tálka mellett. Azóta jobban kommunikálunk ezzel kapcsolatban.) Semmit nem sajnálok tőle, magas hústartalmú ételt veszek neki, voltunk dokinál, kapott oltásokat, féreghajtót, alaposan meg lett vizsgálva. Bent van, melegben, kényelemben. Olyan fekhelye van, amiben én is szívesen aludnék, ha beleférnék. Van egy csomó játéka, kaparófája, menő tálkái. Mindig van itthon valaki, aki tud vele foglalkozni, amikor igényli. De tényleg, szegény cica, sajnálom tőle a kaját...

2020. dec. 23. 12:24
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd magadra kérdező, a gyakorin hemzsegnek akik csak kötözködni járnak ide.
2020. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#8 Tudom, több időt töltök itt a kelleténél. :')
2020. dec. 23. 12:57
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

10 deka? Az semmi, az enyémet 5 hetesen találtam, ő is elfért a tenyeremben, kis picike, sovány cica volt, madárcsontú, de a hangja valami iszonyat, szerintem ezzel kompenzálja, hogy pici, hogy a hangja óriási.

Na szóval, eleinte rá hagytam, mindig volt előtte, meg a már meglévő cica előtt száraz, plusz amikor kértek, kaptak konzervet. 5x 10 dekát evett meg, az amúgy 31 dekás kismacska egy nap alatt! És másnap, harmadban, ez ment 2 hétig, míg elfogyott az előtte 2-3 hónapra bevásárolt konzerv! Ráadásul csóri nagycica csak fogyott, mert kiderült, hogy a napi egy teáscsésze szárazat is ő falja fel!

Na, akkor elkezdtem számolgatni, súlyt mérni és az útmutató követni, miszerint a cica eddig 3x annyit evett csak konzervből, mint amennyit kellett volna neki(plusz a száraz). Na erre elkezdődtek a lopások. A saját reggelije után felfalta a nagycicáét, aztán az én 5 tojásos rántottámat ...

A mai napig ez megy, már majdnem egy év telt el, de SEMMI nem javult.

Annyit tudok tenni, hogy napi 3x kapnak enni és külön szobába.

2020. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!