Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska atka? Mit lehet tudni...

Macska atka? Mit lehet tudni róla és tenni ellene??

Figyelt kérdés
A macskám nagyon vakarózik a fülénél. Gondoltam hogy atka belevilágítottam a fülébe és ott legbelül láttam valami apró barna dolgot. Lehet atka? Ha az, akkor emberbe belemászhat? Lehet kapni valami sprayt ellene ami használ is?
2020. dec. 23. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fülatka. Nem megy át emberre, de teljesen nem fog elmúlni.


Ezt rendelj neten:

Advocate (spot on)csepp, nyakszirtre cseppented, a szőrt félrehajtva, de nem szabad bedörzsölni. Ne érje el a cica.

Ár: 2 250 – 3 000 Ft

Erre jó: bolha (lárva is), szőrtetű, fülrüh, rüh, szőrtüszőatka, mikrofilaria, fonálférgek

Macskára 9 hetes kortól; kutyára 7 hetes kortól rakható.


Innen rendelhető: az első 2 termék, a cica mérete szerint rendeld: [link]

2020. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És a cica fülét langyos vizes vattával dörzsöld finoman ki, töröld ki belőle a feketeséget. Minket ilyenkor jó megharap meg karmol, mehetünk tetanuszért...
2020. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszer volt atkás a macskám, de ez nem egy látható bogár ami rádmászik. Mikroszkopikus méretű, mint a többi atkafaj. Annyiban mutatkozott meg hogy elkezdte vakarni a fülét meg a halántékát, egy-két nap alatt véresre. Elvittem orvoshoz, felírt egy cseppet. El kellett menni egy állatpatikába kiváltani, az egész kevesebb mint 1 ml volt és 8000 forint. A nyakára kellett cseppenteni és ennyi volt a kezelés, abba is hagyta a vakarózást és be is gyógyultak a sebei.
2020. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk egyszerre volt több cicánk, azok sajnos minden kezelés ellenére is újrafertőzték egymást. Most csak egy van, annak elég évente kétszer az Advocate, annyi idő alatt újul ki... környékbeli többi cicától kapja vissza.
2020. dec. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyakörv
2021. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!