Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám bebiztosítani,...

Hogyan tudnám bebiztosítani, hogy a kinti cicám ne vigye el más mert azt hiszi kóbor, vagy ne tartsa meg saját magának ha netán elkoborol?

Figyelt kérdés

Ket honapja vesztettem igy el a cicam, sajnos tul szelid volt es valaki elvihette, mert sosem ment el, viszont rendszeresen kiult a kapuba. Hiaba plakatoztunk tele mindent, sajnos nem kerult elo.

A jovoben valoszinu lesz egy masik cicam, de kinti lesz mindenkepp, mert ahol van ott is kinti, es mert van egy benti cicam aki nem szivel meg masik cicat. Szinten egy szelid cicarol van szo, bar nem tudom idegennel hogy viselkedne.

Arra gondoltam, hogy teszek ra egy nyakorvet amire teszek egy kis tablcskat amibe beleglavirozom, hogy hol lakok es egy telefonszamot, es a hatuljara hogy kerlek vigyel haza.

Sajnos nincs masik otletem, de rettegek hogy ot is el fogom vesziteni.

Sajnos a kapunal siman kimegy, es mivel a hazunk ilyen “kozos kertes” a szomszedeval, igy azt a lecet ami elvalasztja a kettot siman atugorja majd, szoval a “telekre” bezarni nem lehet.

De ha valakinek van valami otlete hogy hogy tarthatnam meg, vagy hogy mikor idehozom hogy szoktassam meg vele hogy ez az uj otthona, azt szivesen fogadom :)


Koszonom!!


2020. dec. 27. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Úgy, ha nem lesz kinti cicád. Van benti. Ha nem lehet a másik is bent, biztonságban, mert olyan cuki, hogy ne vigyék el, akkor ne legyen kinti cicád szerintem.
2020. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát tartsd bent. mert bizony, a kinti macska jön-megy. Nekünk mondjuk volt 1-2, ami hűséges volt, a legutóbbi most átpártolt egyik szomszédunkhoz, de ide is jár enni. Nem bánjuk, imádják a cicákat.
2020. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Talan ne tarts kint macskat, nem tanultal az elozo esetbol? Az, hogy te nem lattad elmenni a kapubol, mivel nem figyelted 0-24-ben, ezert nem tudhatod, valojaban mennyire messzire szokott maszkalni.

Eluthettek, megmergezhettek, kinok kozt halhatott meg egy bokorban, nem feltetlenul felkaptak es elvittek. Ha kinti macskat akarsz, akkor vagy macskabiztos kerites, hogy ne tudja elhagyni a kertet, vagy valami kifuto max.

Nyakorvet kb heti szinten fogja elhagyni, plusz hiaba teszed ra, ha valaki el akarja vinni a macskat, akkor ez nem akadaly, illetve a mergezestol es az elutestol se vedi meg.

2020. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Először is nem kell macskát kint tartani, kivéve ha annyira sem számít neked, hogy fogyóeszközként tekintesz rá.

Ha mégis kint akarod tartani, akkor tegyél rá nyakörvet (önkioldósat) egy kis gravírozott táblácskával a telefonszámoddal.

2020. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy soha nem értettem se kutyánál, se macskánál ezt a gusztustalan kivételezést, mikor valakinek van benti meg kinti. Az egyiknek az élete többet ér mint a másiké?
2020. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%
5 nem. De míg egy macska feltalálja magát, esetlegesen elmegy egy másik család padlására télen, addig egy csivava megfagy.
2020. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%
Meg amúgy is; a macska mindenre is felmászik. Ha nincs valami hatalmas házad, szegény macska szenvedni fog.
2020. dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Fontos,hogy tényleg olyan nyakörvet kapjon (ha nincs más megoldás) ami önkioldós vagy nagyon könnyen szakad,mert fennakadhat valahol,megfojthatja magát, stb...mind mind borzalmas halál.
2020. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Ne legyen kinti macskád, ha van benti is, mert hiába a nyakörv (önkioldós, címjelzővel), meg a chip, az nem véd a szándékos lopás ellen, sem a halálos balesetek ellen.

Inkább kezdj olvasni azután, hogy lehet rigolyás macskával másikat megbarátkoztatni, és legyen ez is benti.

2020. dec. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy, lefossák a nyakörvet meg a bilétát. Ha nem is viszik el, majd beakad valahova és megfullad/kitörik a nyaka.
2020. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!