Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám bebiztosítani,...

Hogyan tudnám bebiztosítani, hogy a kinti cicám ne vigye el más mert azt hiszi kóbor, vagy ne tartsa meg saját magának ha netán elkoborol?

Figyelt kérdés

Ket honapja vesztettem igy el a cicam, sajnos tul szelid volt es valaki elvihette, mert sosem ment el, viszont rendszeresen kiult a kapuba. Hiaba plakatoztunk tele mindent, sajnos nem kerult elo.

A jovoben valoszinu lesz egy masik cicam, de kinti lesz mindenkepp, mert ahol van ott is kinti, es mert van egy benti cicam aki nem szivel meg masik cicat. Szinten egy szelid cicarol van szo, bar nem tudom idegennel hogy viselkedne.

Arra gondoltam, hogy teszek ra egy nyakorvet amire teszek egy kis tablcskat amibe beleglavirozom, hogy hol lakok es egy telefonszamot, es a hatuljara hogy kerlek vigyel haza.

Sajnos nincs masik otletem, de rettegek hogy ot is el fogom vesziteni.

Sajnos a kapunal siman kimegy, es mivel a hazunk ilyen “kozos kertes” a szomszedeval, igy azt a lecet ami elvalasztja a kettot siman atugorja majd, szoval a “telekre” bezarni nem lehet.

De ha valakinek van valami otlete hogy hogy tarthatnam meg, vagy hogy mikor idehozom hogy szoktassam meg vele hogy ez az uj otthona, azt szivesen fogadom :)


Koszonom!!


2020. dec. 27. 21:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
Tartsd bent. A kinti macska fogyóeszköz. Osztálytársam is kizárja a macskáját az meg megy az utcában és csak úgy csinálja a sok szaporulatot,ivartalanítani nem fogják mert nekik úgy se születik kicsi.
2020. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy nem tudod bebiztosítani, amíg kinti marad. Ha derogál bent tartani őt is, akkor nincs szükséged másik macskára. Ehhez nem kell normál esetben sok ész, hogy végiggondold.
2020. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A nyakörvvel felakaszthatja saját magát,ha felmászik valahova.

Chip,így,ha olyan ember találja meg, megtalál téged is. Legyen ápolt, jóltáplált és ivartalan, így ránézésre meg lehet állapítani,hogy gazdis.

Viszont nem tenném csak kintre,hacsak nem tud fűtött és tiszta helyre bemenni,pl egy garázs. Akkor legalább előszoba vagy hasonló, ahova bemehet?

Ételét is úgy kell kitenni,hogy más ne férjen hozzá, plusz figyelni nehogy valahol mérget egyen.

2020. dec. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
15%
Szia! Szerintem mindenképp érdemes megpróbálni a nyakkörves megoldást. Nekem a saját cicáimon van bolhairtó nyakörv lakcímmel és telefonszámmal. Kivéve az egyiken, ő mindig leszedi. Szerencsére, utálják és félnek is az idegenektől. Tavaly tűnt el egy macskánk, aki max. 1 hétig volt nálunk (későn került hozzánk és nem csípték egymást a többiekkel), és mire vettünk volna neki is egy nyakkörvet már eltűnt. De (azt hiszem) őt láttam pár napja az egyik ház kerítésén, és valószínűleg ott jobb dolga van, mint nálunk lenne a számára sok ismeretlen macska között. Én rettenetesen féltem őket, és remélem senki nem lesz akkora f*sz, hogy egy gazdás macskát elvigyen. Én soha, de soha nem vinnék haza egy olyan állatot aminek tudom, hogy van szerető és gondoskodó otthona.
2020. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!