Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a jele ha a kandúr macska...

Mi a jele ha a kandúr macska ivarérett lesz?

Figyelt kérdés

2 hónapja a kertben sokszor megjelent egy picike kandúr, adtunk neki enni aztán végül teljesen hozzánk szokott. Elvittem állatorvoshoz ahol azt mondta 4 hónapos a legényke és az ivartalanítással várjunk még fél éves koráig.

A napokban vettem észre hogy sokszor fel-alá futkos a házban és nagyon hangosan, szinte vékony hangon nyávog. Mást nem csinál ami eltérő lenne. Ez már ivarzás lehet?

Vagy valami más gondja van? Van mikor csak sétál és úgyszintén nyávog, van mikor éjjel 3kor jön rá az öt perc.

Volt régebben kandúrom de mikor az ivarzott akkor nagyon mély hangja volt szinte gurgulázva hívta a nőstényt.

Szetintetek mi lehet vele a gond?

Hétfőn beszélek az állatorvossal.


2021. jan. 2. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez még nem ivarzás. Nekünk a nőstény is rájött fiatal korában az ötperc, ivartalanítás után is. De még néha így is csinálta. Vágtat ide oda, mintha valamivel kergetőzne, megáll néz, ha megmozdulsz murrog a elvágtat.


Azóta szokott le róla, amióta jött hozzánk is egy kis kandúr, szintén 4 hónapos lehet, azóta vele kergetőzik ha rájön.

2021. jan. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém jelölgetett, iszonyatosan büdös volt a lakásban.
2021. jan. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha most kb fel eves, akkor mehet mar ivartalanitasra, jobb lenne, ha meg a jeloles megkezdese elott tortenne, mert akkor tutira nem lesz problema. Azonban ha mar elkezd jelolni es ti sokat vartok, akkor ugyan a pisije nem lesz budos ivartalanitas utan, de a rossz szokas megmaradhat.
2021. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már most nyugodtan elviheted ivartalanítani, ha sokáig vársz össze vissza fogja pisilni a házat és a kertet, baromi büdös. 5 hónaposan vittem az én kandúromat, sosem jelölgett, nyugodt macska lett. Van egy nőstény cicám is, egyidősek, amikor láttam h egyre többször feltűnően szaglássza a nőstény hátsóját már kértem az időpontot, sztem ez már jel volt, mert azóta sem csinálta soha.
2021. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!