Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha csak a kiscicák...

Mit tegyek, ha csak a kiscicákat imádom?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy a macskák ellustulnak egy év után, én pedig hiába szeretnék macskázni, mindig alszanak. Persze őket is simogatom, összebújunk, de a lézerfényre rá sem néznek. Szeretem a macskáimat, de mindig úgy érzem, jó lenne egy kiscica.
2021. jan. 2. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat nalunk a 8 eves macskam is ha rajott a vadaszoszton szivesen szettepte a jatekait.

En orulnek neki ha a macskaim egesz nap alszananak😂 egyebkent nem lehet h egymast farasztjak ki? Te meg akkor pont nem vagy ott? A vadaszoszton minden macskaba benne van, lehet a lezer nem megfelelo neki. Az enyemek se jatszanak vele, de ilyen kis bot vegrol lelogo kis cucc ami csillingel azt imadjak.

2021. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Van néhány macska fajta aki különösen játékos. Én csak egyet tudok ami a main coon. Főleg a nőstények játékosak. A legtöbb esetben ők mindig kaphatók egy kis játékra. Ha nem tetszik ez a fajta nézz utána biztos van más játékos macskafajta is! És ne feledd mindig vannak kivételek! Igaz, hogy ezek a macskák a legtöbb esetben játékosak viszont ez a személyiségükön is múlik. Remélem segítettem bármi kérdésed lenne ezzel a fajtával kapcsolatban kérdezz bátran!
2021. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg egymást fárasztják. Biztos, hogy nem a lézerfénnyel van a baj, azt csak példának írtam, nagyon sok játékuk van.
2021. jan. 2. 17:48
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Menj menhelyre onkenteskedni, lehetsz ideiglenes befogado is, bar nem tudom, mennyire lehet azt kerni, hogy csak kismacskak legyenek nalad, de ki tudja, sajnos sok van beloluk, a segitseged biztos jol jon. Azt viszont nyilvan nem csinalhatod, hogy miutan felnottek macskak, kirakod oket.

Amugy ha csak a jatekossag hianyzik beloluk, akkor fogadj orokbe egy aktiv macskat.

2021. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ölni tudnék egy ilyen macskáért. Nekem az egyik 8, a másik 7 éves. Amikor vágtatnak át a nappalin, olyan mintha egy elefántcsorda közeledne, mindezt órákon át képesek művelni.


Amikor alszanak végre a kanapén, akkor lábujjhegyen járok, mert akkor legalább nyugi van. :D

2021. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem mind lustul el, csak variálni kell a játékokat. Az én 11 éves banyámmal például naponta 3-4 alkalommal játszani kell, néha csak "verekedni" akar, míg máskor egy kiszuperált, szőtt hangkábelt kell neki egy szatyorra dobálnom, hogy levadászhassa. Na meg néha rákattan a macskamentás párnára is. Mindezt úgy, hogy korábban nem hogy játéka, de otthona sem volt (utcáról mentett).
2021. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én 10 éves cicám is egy őrült, napi több órát rohangál a házban, tépi a függönyt, ver le mindent, elbújik és ha arra megyek megijeszt. Talált cica, korán ivartalanítva lett és örök gyerek maradt, imádom.
2021. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért a kérdezőt is megnyugtatom, hogy bár sok kivétel van, de a lakásban tartott macskák többsége ellustul. Nem azért mert lusta, hanem mert a lakás ingerszegény környezet, különösen ha egyedül van és a gazdi nincs vele egész nap, mert pl. dolgozik.

Ehhez jön még a macska saját személyisége.

Egyébiránt a lézer által kiváltott reakciók roppant látványosak, ám rendszeres használata szerintem felér az állatkínzással (frusztráló).

2021. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Macsek személyisége sokat jelent.

A kis terrorista olyan, hogy alszik 3órat, utána addig nyávog, amíg nem mész oda 40percig simogatni, de mex bohóckodik, nem verekszik, karmol, édes kis dilis, utána megy vissza aludni. Majd, ha jönnek a legyek lepkék újra kezdi a rohangálást.

Másik kis terrorista még pár napig a díszeket vegzálja, kettőt már levadászot, és azt kergeti. De ügyesen lopja a zoknikat a szárítóról, vagy a logó konyharuhát☺️. És imád játszani, kb bármivel.

Na meg letámad, satuba fog, és akkurátusan nyalogat, amíg szerinte nem vagy elég tiszta🤣

Éjjel az orromat kezdte radirozni...

Viszont volt olyan cicának, aki mellett 1perc nyugalom nem volt. 10 csapás egy édes szőrgombócban. Karnison logós, függöny gyilkos, váza borogató, lábadon mászó veszedelem☺️

2021. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a felnőtt sziámim 10x aktívabb mint egy átlagos kiscica. Egész nap futkározik, játszik, hiperaktív.

Mindig intézkedik, dolgos.

Rengeteg játékja van amivel magában is tud játszani.


Lehet sziámit vagy más, hasonlóan aktív cicát kellene keresned.

2021. jan. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!