Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnék rövid határidőn...

Hogy tudnék rövid határidőn belül összeszedni 150 ezer forintot?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon nagy bajba kerültünk, és szükségünk lenne a pénzre.A lakáshitelünket fel fogják mondani,ha 1-2 héten belül nem fizetünk be 90 ezer forintot.

Sajnos se férjem se én nem vagyunk már hitelképesek.

A fűtésszámlákkal is folyton elmaradásunk van.Fogalmam sincs mit fogunk csinálni.

Jelen állapotomban bármilyen munkát elvállalnék csak pénz legyen belőle.Ételre sem futja már.Még 1-2 hétig kihúzzuk kajával de tovább nem...Segítsetek kérlek.Bármilyen munkát elvállalok.


2011. máj. 11. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mindent, amit lehet, adjatok el. Mielőtt vinné a bank, a lakást is- még ára alatt is többet kaptok érte, mintha árvereznék. Hosszú távon kell megoldani az életeteket, értem, hogy nincs mit enni, de a tűzoltás mellett gondoljatok kérlek a holnaputánra is.

A zsíros kenyér egy dolog, az, hogy mi a tartós kiút meg egy másik.

Ha hitelképesek lennétek sem érne sokat, mert nem tudnátok fizetni.


Keressetek egy ügyes ingatlanost és mielőbb adjátok el a lakást, ami marad, abból lehet új életet kezdeni.


Tudom, hogy most az lenne a jó, ha valaki pénzzel-munkával segítene rajtatok, az sem biztos, hogy az én kéretlen tanácsomnak örülsz, azért írtam le hogy a tűzoltás árnyékában ne ássátok magatokat mélyebbre a gödörben. Erőt és kitartást kívánok!

2011. máj. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem írtad, hol éltek, de amúgy az első válaszoló tökéletes választ adott a kérdésedre! Sajnálom, ebben az országban egyre többen fognak így járni... :(((( Ez olyan szomorú, és a drága politikusainknak valahogy ez mégsem tűnik fel...
2011. máj. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szomorú és sajnos sok ilyen van. Tapasztalataim szerint szinte csak haverság alapján lehet elhelyezkedni, hacsak nem rabszolgának kel az ember :(


A bútorokért nem kaptok semmit, mert használt bútor zéró értékkel bír. Egyszerűen kérjetek részletfizetést. Nem hiszem, hogy ezen a fórumon bárki adna munkát bárkinek.

2011. máj. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nem küzdenék a helyetekben, most mi értelme hogy jövő héten, vagy 1 hónap múlva dől be? Szerintem semmi értelme ezzel szembemenni már.


Törlesztő befizetésbe már nem gondolkodnék, csak albérletbe.


Ezt bebuktátok, be kell látni, és továbblépni, aztán elfelejteni.

2011. máj. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

A HAVI törlesztőrészlet sürgőssége hogyhogy csak egy-két héttel a hitel bedőlése előtt vált ilyen sürgőssé?

És hogy lehet hogy bármilyen munkát elvállalnál? Ha nincs munkád hogy kaphattál hitelt? Ez nekem nem gerebe.

2011. máj. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3 éve vettük fel a hitelt. Az első évbe nem volt gond.Akkor 36 ezer forinttal kellett törleszteni.1 év után meg havi szinten nőt az összeg 20 ezer forintotokkal.Volt olyan hónap amikor 139 ezer forintot kellett befizetni.A minimum amit minden hónapba be kellene fizetni az 85 ezer forint.Én akkor mikor felvettük a hitelt még dolgoztam 90 ezer forintot kerestem. Férjem akkor 160 ezret keresett.Soha semmi baj nem volt a számláinkkal jól élünk.És nem sokkal lakásvásárlás után táppénzre mentem mert veszélyeztetett terhes voltam.Tehát utána én csak a táppénzt kaptam ami durván 80 ezer forint volt.Mikor megszületett a fiam utána meg ami egy kismamának jár.Előbb tgyás majd gyed.A gyedem 60 ezer forint volt.A férjem fizetése pedig csökkent.És hitele neki is volt meg nekem is.Ő 25 ezer forintos hitelt törleszt én meg 20 ezer forintos hitelt.Ezek a hiteleink már a lakásvásárlás előtt megvoltak.Most a A hitelünk is minden a kettőnknek durván csökkent ami azt jelenti,hogy tőlem 13 ezret von a bank fél évig férjem fizetéséből meg 25 ezret von a bank 1 évig.És a férjem most 124 ezer forintot keres amiből ha levonjuk a 85 ezres lakáshitelt a 25 ezres hitelét és a 25 ezret ami a bank von akkor az már 135000 forint tehát nem is keres annyit amennyi kellene.Az én gyedem 60 ezer forint amiből vonják a 13 ezer forintot meg a 20 ezer hitelt.És akkor még a rezsit még nem is számoltam.Az egy hónapba 50 ezer forint lenne.Most fogok visszamenni dolgozni de 6 órába és szörnyű lesz a fizum.Jó ha 40 ezer forintot meg fogok kapni.

Aki azt mondta hogy adjuk el a lakást kérem írja le mi ennek a menete?Mivel még csak 3 éve fizetjük nem tudjuk hogy tudnánk kiszállni belőle.Semmi bajunk nincs azzal ha vissza kell mennünk albérletbe 5 évig laktunk nyugodtan albérletbe negyed ennyi pénzért.Tehát nekünk megváltás lenne egy albérlet.Előtte albérletbe laktunk ahol a bérleti díj 30 ezer forint volt és a rezsi sem volt több soha mint 20 ezer forint.Tehát rezsivel a lakás 50 ezerből kijött.És akkor még mind a ketten jól kerestünk.Tettünk is félre pénzt.Abból tudunk lakáshitelbe beszállni meg megcsinálni a felújítást amit kellett a lakáson.

2011. máj. 12. 10:38
 7/11 anonim ***** válasza:
mindig hallani rádióba, tv-be, olvasni lehet neten, újságba a sok hitelképtelenségről.Nagyon szomorú h ilyen országban élünk.és Őszintén sajnélom az összes hasonló sorsú embereket. De én már 10éve megfogadtam h soha nem veszek semmit hitelre.kocsit se lakást se müszaki cikket sem. ezt nevelték belém szüleim (akikkel még sajnos együtt élek 24évesen, pedig van munkám). Most épp kocsira gyüjtök.és addig nem veszek amig össze nem jön annyi.hitel 100% kizárva. De ez nem az emberek hiába h nagyoin sok hitelképtelen ember van, hanem az ország..az a hibás. De én azt a nevelést kaptam h amennyim van abból gazdákkodjak.
2011. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szüleimnek se volt pénzük, csak az életbiztositás után amikor visszafizették, amit 25évig fizettek. addig nem volt lóvé és 23éves kocsival jártak...nekem ellenszenves az összes banki-hiteli reklám...reklámba annyira tudják mondani h ilyen jó-olyan jó.ha tényleg olyan jó lenne nem lenne ennyi fizetésképtelen ember...

11 12es voltam ismét.

2011. máj. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi is csak a lakásra mertünk felvenni 4 millió hitelt (a többit 15 évig spóroltuk!), és ezt is 15 évre, forint alapon, és még így is sokallom. Ha lenne még más hitelünk is, nem is tudom mi lenne. Sose mernék a személyi kölcsönök mellé még lakáshitelt, meg mást hitelt is bevállalni. Bátrak vagytok! Egy családba egy hitel is sok! 3 meg egyenesen felelőtlenség.


Meg kellett volna várnotok, hogy a két kisebb lejárjon.


Amúgy nem lenne jobb egy tanácsadót felkeresni, hogy lehetne esetleg forint alapúra váltani ezt a hitelt? Vagy átütemezni valahogy?


Ha ez nem megy, akkor tényleg el kell adni a lakást. De csak a bankkal egyeztetve tudod megtenni. Fel kell őket keresni, hogy ezt és ezt szeretnétek csinálni. Ugyanis nélkülük nem adhatjátok el.


És valószínűleg ti talán még jobban el tudjátok adni, mint a bank árvezezéskor, mert ő odaadja alacsony áron is.


Sajnos, ha kevesebbért kel el a lakás, mint a hitel mostani összege, a maradék összeget még be kell fizessétek.


Ördögi kör.


Esetleg albérletbe kiadni? És ti meg a szülőkhöz hazamenni?

2011. máj. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a bank ráteszi a lakásra a kezét akkor negyed áron elárverezik, de az még soká lesz, bár én nem tudom. De akkor is jobban jártok ha eladjátok, főleg ha újépítésű. Akkor 2xannyiért el lehet adni mint a használt panelt. Vesztek egy ugyanakkora panelt és marad is sok pénzetek.
2011. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!