Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkák vannak, amelyekk...

Milyen munkák vannak, amelyekkel sok pénzt tudnék összeszedni? ( Többi lent, rövid leszek. )

Figyelt kérdés

Tehát arra gondoltam, hogy ha lesz végzettségem ( befejezem az egyetemet ) elkezdek valami olyan munkát, ahol keveset számít a magánélet ( mármint nem számít, mert nincs barátnőm ), és sokat keres. Nem baj ha külföldön van, annyi a lényeg, hogy néhány év alatt összeszedjek egy lakásra valót + vésztartalék.

Amire eddig gondoltam:

Óceánjáró hajó ( ált. luxushajó ), napi 10-12 óra munka, szállás, étkezés, átlagos 2000$ / hó bér ( ~ 440 000 Ft ), előnye: kiváló gyűjtési forma ( mindent megadnak, nem kell költekezni, kivéve ha én akarok: partra szállásokkor kimenőt kapnak az emberek, ilyenkor tudnak költeni ), hátránya: fél-1 évig egy helyen kell lenni ( ennyi ideig kötnek szerződést ), egy kis lyukban ( hajó aljában 1 ágy + szekrény + mosdó / 2 ágy + 2 szekrény + mosdó, ez a gyakoribb, sőt van olyan, ahol a személyzetnek közös a mosdója [ külön férfi, külön női ] ), 10-12 óra munka, akár éjszaka is.

Folyami hajó ( lsd: óceánjáró, kivétel: több szabadidő, átlagos 800-1000$ fizetés ( ~ 176 000-220 000 Ft ).


2014. júl. 16. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Én inkább valami értelmes diplomát szereznék és azzal helyezkednék el.
2014. júl. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Miért nem szerzel egy értelmes diplomát,ami piacképes és egyetem alatt már elmennél dolgozni benne szépen??

Ez sokkal jobb szerintem.Hajón 4kiló nem sok,egy kezdőbb programozó simán hazavisz ennyit és még csak meg sem szakad a melóban szinte.

2014. júl. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem megyék informatikusnak.

Nem bírok napi 8-12 órát ülni egy számítógép előtt.

Nem tudom, miért akar minden 2. ember informatikusnak küldeni?

Amúgy inkább csinálom 120-150 000-ért azt amit szeretek, mint fél millióért azt amit utálok.

És ennek több oka van:

1: egyszerűbb évi több mint 5 milliót gyűjteni, hogy azután akadály mentesen vegyek egy házat, nyissak egy vállalkozást, mint belemenni a sok hitelbe.

2: be akarom járni a világot, és ez a legjobb ( és legolcsóbb , hiszen még ők fizetnek ) módja.

Egyébként egyik ismerősöm is így ment ki ( "csóró egyetemistaként ) és 1 éven belül előléptették, jelenleg havi 3000€-t keres ( majdnem havi 1 000 000 Ft ). 3. éve dolgozik ott, még 2 évig szándékozik a hajón lenni ( utána hazajön, de megy is ki Ausztriába ).

2014. júl. 17. 00:06
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezek a legszebb éveid, minek adnád el őket pár ezer euróért? Ha végzel az egyetemmel, valószínűleg nem kell éhbérért gürizned. Ne dolgozz napi 12 órát, pláne ne minden nap egy albánokkal, románokkal megrakott hajón. össze fog jönni a lakás akkor is ha nem csak a pénz forog a szemed előtt. Egy életed van csak.
2014. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én azt mondom nem feltétlenül IT kell,de valami mérnöki plusz két nyelv és simán keresel te 4kilót aztán meg külföldön több ezer eurót is.

Hajón nem az ,,értelmiségi" mozog egy szóval olyanok akik mellett szellemileg leépülsz.

2014. júl. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Remélem legalább államilag támogatott képzésen tanulsz, öröm látni, hogyan tervezed hasznosítani a rádfordított közpénzt.
2014. júl. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyetértek.

Milyen sz*ralak vagyok, hogy saját pénzen fizetett egyetem után világot akarok látni.

Láttad már a törvénykönyvet? Az egyetemistákat rögtön

2014. júl. 17. 08:24
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyetértek.

Milyen sz*ralak vagyok, hogy saját pénzen fizetett egyetem után világot akarok látni.

Láttad már a törvénykönyvet? Az egyetemistákat röghöz kötik.*

Egyébként köszönöm a segítséget, de én a munkákra voltam kíváncsi és nem az egyetemi karokra.

2014. júl. 17. 08:25
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Látom nagy az arcod kérdező, h a segítőkész válaszolókhoz így állsz. Valószínűleg egy taknyos kölyök lehetsz, aki még nem ismeri az életet. Tudod milyen napi 10-12 órában fizikai munkát végezni? Az előttem szólók nem véletlenül ajánlották, h tanulj inkább.


De hogy a kérdésre érdemben válaszoljak: én is utazgatva kezdtem a pályafutásom, de előtte tanultam. Nem tudom, mennyi időre köt ki a hajó, de ha mindenhol 1-2 napra, akkor a világlátást elfelejtheted, ugyanis 1-2 nap alatt nem lehet semmit látni.

Az általad említett 440.000 ft fizetés _egyáltalán_ nem egy nagy szám, ezt itthon is meg lehet keresni, és nem kell hozzá informatikus diploma. Szerintem egy hidegburkoló ennyit keres és akkor esténként nem egy kis lyukban alszik.


Ha más választásod nincs, csináld a hajót, de várd, h fórumozók majd leseggelnek, mert amit leírtál egy szar.

2014. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem az arcom nagy, hanem segítséget vártam.

Persze, ez is segítség, de nem erre kérdeztem rá.

Egyébként szeretnék nyitni egy vállalkozást, de nem szeretnék több milliós ( akár több tízmilliós ) hitel(eke)t felvenni.

Ezt is köszönöm, de ezeket én is tudtam.

2014. júl. 17. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!