Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá a macskám...

Hogyan szoktassam rá a macskámat, hogy más kajákat is megegyen? A Whiskason kívül mást nem akar :/ L

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja fogadtam örökbe egy kóbor cicát. Mivel beteg volt, így a gyomra miatt márkás kaját vettem neki (Whiskast). Majd ahogy meggyógyult, vettem neki olcsóbbakat is, de azokat csak megszagolja - jó esetben belekóstol, később meg már nem kell neki (a Friskiest legalább megkóstolja, de ott is hagyja). Kipróbáltam nála a Gourmet-ot is, azt meg falta. A Félixet is csak úgy ette, hogy egyszer jól lakott, de utána már rá se nézett. Kipróbáltam, hogy 2 napig nem adok neki Whiskast, csak olcsóbb eledelt, és nem evett. Amit ebédeltem, abból evett csak (hús), meg májkrémet. Amint adtam neki Whiskast, úgy falta, mint aki napokig éhezett. Annyira dorombolt hogy az nem igaz... Mit tegyek? :/ Kísérletezzek tovább?

2021. jan. 3. 20:12
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy "Márkás" hogy szét van reklámozva, és nem valami olcsó
2021. jan. 3. 20:26
 12/37 A kérdező kommentje:
Akkor milyeneket ajánlanátok? Egyedül én költök rá (még a családommal élek), és nem valami jó a fizetésem :/
2021. jan. 3. 20:27
 13/37 anonim ***** válasza:
60%

A whiskas egy az egyben ugyan az, mint a pedigre. Márkás moslék. Azzal, hogy azt adsz neki, csak mérgezed. 0 tápérték, húst soha nem látott. Valamikor jó márka volt, meggazdagodtak belőle, a neve megmaradt, a minősége meg a béka segge alá esett.

Csak azért válogat, mert hagyod neki. Tegyél ki neki száraz tápot, az nem olyan büdös és tovább eláll a tányérjában. És ne adj neki mást. A saját kajádból se. Hetekig kibírják kaja nélkül. De nem fog addig várni, 4-5nap után meg fogja enni.

Víz azért legyen előtte.

Tejet NE adj neki!

2021. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
84%
Fressnapf-ban nézelődj. Egész jó kajáik vannak, jó áron. Minél több a hústartalma, annál jobb. Ha elmondod az eladónak, hogy milyen korú macskának keresek milyen árkategóriában, segíteni fog. Merj tőlük kérdezni, azért fizetik őket, hogy segítsenek.
2021. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
94%

Mivel nem tudom, hogy mennyi pénzt tudsz rászánni(és én nem is akarok kutakodni más pénztárcájában), így azt tudom javasolni, hogy menj el az állateledel boltba kérdezd meg, hogy melyik a legjobb hústartalmú eledel(,ami lehetőleg gabonamentes) a te ár kategóriádban. Segíteni fognak kiválasztani és vannak egészen jó tápok barátibb áron is.


#3,4

2021. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Egy kis városban lakok, ahol 3 kis állateledes van, de nincs minőségi kaja, csak a Whiskas, Friskies, Félix, meg a drágább, a Gourmet :/
2021. jan. 3. 20:52
 17/37 anonim ***** válasza:
80%
Zooplus oldalon nézelődj, ott az összetétele is megnézhető, és rendelhetsz próba csomagokat is, melyiket is enné a Cica.
2021. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Száraz az van neki rendszeresen kitéve. Friskiest evett kezdetben, de amikor elfogyott, vettem neki a dm-ben kis cicáknak valót.
2021. jan. 3. 20:56
 19/37 anonim ***** válasza:
84%

Akkor rendeld netről, sokkal jobb akciók szoktak lenni mint egy sima boltban, és ha nagy tételben rendeled akkor amúgy is olcsóbb, plusz egy bizonyos összeg felett a szállítás is ingyenes.

Pl a Zooplus egy nagyon jó online állatosbolt. Ott mondjuk a Smillát tudom ajánlani (száraztáp). Ez egy teljesen elfogadható minőségű középkategóriás táp, ez alá nem nagyon kéne menni minőségben. Az ára sem olyan húzós mint a prémium tápoknak, kb 1000 ft/kiló.

2021. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
92%
Lehet soknak tűnik a normálisabb táp ára, de kevesebb kell belőle, mert van rendesen tartalom benne.
2021. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!