Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá a macskám...

Hogyan szoktassam rá a macskámat, hogy más kajákat is megegyen? A Whiskason kívül mást nem akar :/ L

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja fogadtam örökbe egy kóbor cicát. Mivel beteg volt, így a gyomra miatt márkás kaját vettem neki (Whiskast). Majd ahogy meggyógyult, vettem neki olcsóbbakat is, de azokat csak megszagolja - jó esetben belekóstol, később meg már nem kell neki (a Friskiest legalább megkóstolja, de ott is hagyja). Kipróbáltam nála a Gourmet-ot is, azt meg falta. A Félixet is csak úgy ette, hogy egyszer jól lakott, de utána már rá se nézett. Kipróbáltam, hogy 2 napig nem adok neki Whiskast, csak olcsóbb eledelt, és nem evett. Amit ebédeltem, abból evett csak (hús), meg májkrémet. Amint adtam neki Whiskast, úgy falta, mint aki napokig éhezett. Annyira dorombolt hogy az nem igaz... Mit tegyek? :/ Kísérletezzek tovább?

2021. jan. 3. 20:12
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%

Purina one.

Olcsó, cicám és orvos szerint is jó.

2021. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Száraz vagy a nedves?
2021. jan. 4. 22:38
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem rossz a Perfect Fit és a Purina One, de a Smilla sokkal jobb minőség. Én csak azt nem értem hogy ha valakinek ennyire fontos hogy mennyibe kerül, akkor miért a rosszabbat választja ami drágább, ahelyett hogy a jobbat adná neki, amit olcsóbban is tudna beszerezni.
2021. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
52%
Száraz. Nem kell nedves, ha elegendő vizet megiszik, persze mindig van előtte az is.
2021. jan. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
#33 ezt hogy érted? Eddig minden kaja, amit ajánlottak, drágább mint a Whiskas. Szóval nem a rosszabbat választom,ami drágább, mert eddig mindegyik drágább, mint a Whiskas. Ami olcsóbb a whiskas-nal, abba szintén nincs semmi hústartalom. Szóval nem jobbak azok, amik olcsóbbak, csak néhány, amiket nem is ismertem.
2021. jan. 5. 15:24
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Én a Purina One-ról és a Perfect Fit-ről beszéltem. Száraz tápokról. Ha jól tudom, ezekből egy 800 grammos zacskó 1500 körül mozog, míg valaki írta hogy 10 kiló Smillát rendel 7000-ért.

Azon ne csodálkozz hogy a Whiskasnál drágábbak vannak, az csak arra jó hogy szétcsessze a szervezetét hosszútávon, és százezres állatorvosi számlákat csináljon neked.

Amúgy is az alap ami kell egy macskának (és kutyának is) az egy jó minőségű száraztáp. Emellett lehet neki adni egy kis nedveset, de a száraz az alap. A nedvesben alig van tápanyag, a nagyrésze víz, ezeknek az élelmiszerboltos hulladékoknak meg amúgy is csak 4% a hústartalma. Tehát ezzel annyit érsz el hogy éhezteted és megbetegíted a macskát.

De látom, akárhányan írhatunk jó tanácsokat, te már eldöntötted hogy senkire nem hallgatsz és nem fogod megfelelően a gondját viselni a cicának. Sajnálom.

2021. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Leváltottam a Whiskast, és csak olyan nedves kajákat vettem neki, ami 40% feletti hústartalommal rendelkezik, szóval nem döntöttem el, hogy nem hallgatok senkire ;) Nyilván azért írtam ki a kérdést, hogy segítsenek, mert mindenem a macskám, és a legjobbat akarom neki.
2021. jan. 5. 19:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!