Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá a macskám...

Hogyan szoktassam rá a macskámat, hogy más kajákat is megegyen? A Whiskason kívül mást nem akar :/ L

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja fogadtam örökbe egy kóbor cicát. Mivel beteg volt, így a gyomra miatt márkás kaját vettem neki (Whiskast). Majd ahogy meggyógyult, vettem neki olcsóbbakat is, de azokat csak megszagolja - jó esetben belekóstol, később meg már nem kell neki (a Friskiest legalább megkóstolja, de ott is hagyja). Kipróbáltam nála a Gourmet-ot is, azt meg falta. A Félixet is csak úgy ette, hogy egyszer jól lakott, de utána már rá se nézett. Kipróbáltam, hogy 2 napig nem adok neki Whiskast, csak olcsóbb eledelt, és nem evett. Amit ebédeltem, abból evett csak (hús), meg májkrémet. Amint adtam neki Whiskast, úgy falta, mint aki napokig éhezett. Annyira dorombolt hogy az nem igaz... Mit tegyek? :/ Kísérletezzek tovább?

2021. jan. 3. 20:12
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Kolléganőm mindig a legolcsóbb kajákat veszi neki, és azt mondja mindet megeszi, és semmi baja :/
2021. jan. 3. 20:59
 22/37 anonim ***** válasza:
91%
Kolléganőnek nem is lesz baja, maximum a macskának. De ha jobban tudod, akkor adjál neki amit akarsz, meg pontozz le minden normális választ!
2021. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem pontoztam még egy választ se
2021. jan. 3. 21:05
 24/37 A kérdező kommentje:
A Shéba-ról mi a véleményetek? Konkrét márkát ajánlanátok?
2021. jan. 3. 21:08
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

A Sheba is szemét, 4% hús tartalom. A macska pedig hús evő.

A legjobb lenne egy 50% feletti hústartalmú táp, de az 2500Ft/kg körül van.

A legolcsóbb tényleg márkásabb táp a Smilla.

Be is linkelem ha kell.

2021. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
2021. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még a Brit Premium sem rossz
2021. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
2021. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk Smilla Kittent kap a kicsi, most nem vagyunk túl jó anyagi helyzetben, ez a Zooplusról rendelve 10 kg esetén 7000 valahányszáz forint. Konzervből a 400 grammos Animonda Carny-t, ha 6 darabot rendelsz egyszerre (ugyanezen az oldalon), a 6-os pakk 3000 forint, szerintem ez nem vészes ár egyáltalán. Nekünk egy ilyen rendelés nagyon sokáig kitart.


Ha majd anyagilag jobban állunk, a Smillát tervezem picit magasabb kategóriára cserélni, pl Josera vagy Brit, esetleg Hill's.

2021. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Perfect Fit is tökjó, legalábbis az én macskám ezt eszi kicsi korától. (juniort, míg pici volt, aztán adult), az állatorvos szerint is egész jó. Persze nem a legmárkásább, ettől van jobb kategória, de nem is hulladék.

Mindig megeszi, több ízt is próbáltunk (most épp csirkés és marhás van itthon), mind bejött neki, szereti. Tök egészséges, aktív, fényes és puha a bundija.

Én konzerves kaját emellett nagyon ritkán adok neki akkor pl Pro Carnivorat vagy Marty Signature-t ezekből főként lazacosat.

De inkább főtt csirkehúst szokott még kapni meg belsőséget és főtt répát persze nem sokat, de nagyon szereti a husi mellé szétpasszírozva (!).


Whiskast akkor kapott utóljára a macskám, mikor elhoztam az "eredeti" gazdájától még kismacskaként, aki a lelkemre kötötte, hogy ezt adjam, mert imádja...én ezt akkoris kételkedve fogadtam, de tudtam, hogy fokozatosan kell átállnom másik tápra. De miután gyakran hányt tőle én nem sz.roztam, kidobtam az egészet a kukába, és akkor tértünk át a Perfect Fitre. Azóta semmi baja, nem hányt, nem f.sott, semmi ilyesmi. Szóval ajánlom ezeket.

2021. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!