Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most lett benti cicánk....

Most lett benti cicánk. Mennyi almot öntsünk a cicawc-be Milyen gyakran kell az almot cserélni? Illetve, ha nem cseréljük, akkor a lapáttal milyen sűrűn kell kiválogatni? A mit kiszedek belőle a wc-be lehúzható?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 05:09
 1/4 anonim válasza:
64%

Sok mindentől függ:

Milyen almot vesztek neki, nem is biztos, hogy rögtön az elsőt elfogja fogadni és bele wczik. Ki kell tapasztalni.

Érdemes minden napi szinten takarítani, mert csak belepisil, belekakil és ha nem figyelsz rá, könnyen büdös lesz a házba tőle.

Az almot is érdemes 4-5 naponta cserélni frissre.

Vannak ilyen 3000 ft-ért kapható, kristály szerű almok, az 1 hónapig is jó akár, de azt meg nem mondom most hol tudsz venni, mert én is csak egyszer vettem eddig az ára miatt.

Attól is függ mibe akarod az almot rakni, mekkora alom tála lesz.

Könnyen felgyűlik a pisi az alom alján az is büdös tud lenni, na meg a kaki is.

Nekem fiú macskám van, de elég gányul ássa el az alomba a szarját, hogy pár másodperc után ahogy kitojja, már szar szag van, kénytelen vagyok sokszor rá segíteni. Viszont erre is jó a kristályos, elnyomja a szagokat.

2021. jan. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Annyi alom legyen benne, hogy könnyen, kényelmesen tudjon benne kaparni. Én tippre olyan 5-8 centit mondanék, ilyen magasságban álló alom szerintem a minimum.


Lehet ugye kapni niytott és zárt wc-t, nyilván a nyitott kicsit segít abban, hogy bent maradjanak a kellemetlen szagok, azonban ezt meg kell tanulni használnia a cicusnak. Pici cicának első körben jobb levenni a tetejét, majd később kísérletezni a tetővel, amikor már biztosan tudja használni az almot. (A miénk 5 hónapos, de még mindig nem érti, hogy a toalett ajtaja az egy lengőajtó, ő azt akadálynak érzékeli. Így az ajtót nyitva kell hagynunk számára, különben nem megy be.)


Mi naponta tisztítjuk az almot, sosem próbáltam lehúzni a wc-n, szerintem te se tedd. Direkt erre a célra van itthon lebomló anyagból készült zacsi, abba megy a "termék". Mi a DM-ben kapható csomósodós macskaalmot használjuk, a tenyésztő ezt ajánlotta, és nagyon bevált. Nem porzik, szuperül tapad, árban teljesen megfelelő. Ugyan a szagokat nem fedi úgy, mint egy szilikonos, viszont mivel tisztán van tartva, nincs büdös egyáltalán. A szilikonossal mi nem lettünk túl jóba - nem tapad, átfolyik rajta a pisi, összegyűlik az alomtálca alján, azt meg nem a kedvenc elfoglaltsága takarítani az embernek. Bár lehet, csak nem jót próbáltunk belőle, de a cica sem szerette, nem szívesen ment bele.


Kb 2 hetente szoktam leváltani a teljes almot, esetleg kicsit többet is lehet várni, fogod érezni, mikor használódik el. Ilyenkor kifertőtlenítem az alomtálcát, tetőt és a lapátot is. Az alomhoz tartozó kilépőt naponta takarítom, seprek körülötte.

2021. jan. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* a zárt segít abban :) bocsi :)
2021. jan. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahogy a kommenteket olvastam, az jött le, hogy a mi kis cicánk nagyon ügyes. Először abba a kicsi kutyahordozó dobozba tettük az almot, amibe hazahoztuk. Utána vettünk neki egy nagy fedeles ládát. Egy hétig evés után hurcolásztuk az álomra, akkor végezte a dolgát. Azóta magától jár. Spar-os almot vettünk, azt ajánlották, ahonnan elhoztuk. Mi nem raktuk 5-10 centi vastagon az almot. De gondolom, ha nagy lesz, akkor kell annyi. Most 3 hónapos. Sokat tanultam, köszönöm a segítséget!😺
2021. jan. 6. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!