Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez hivatalosan hogy irjak?

Ez hivatalosan hogy irjak?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen látom hogy a macskát cicának írják, pedig hivatalosan MACSKA. Ez miért van hogy a MACSKÁT cicának hívják a legtöbben? Vagy rosszul tudom ?

2021. jan. 7. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a cica egy szinoníma. A kutyát is lehet kutyának vagy ebnek is nevezni.
2021. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan macska, de mindkettő elfogadott a köznyelvben. Ugyanaz a jelentése így tök mindegy minek írják
2021. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a cica aranyos megnevezés.

Macska a tudományos neve gyűjtő név "macska faj vagy macskák fajtája" viszont az nem magyar eredetű szó.

A cica az egyértelműen jelzi, hogy nem egy oroszlánról beszél valaki hanem a házimacskáról.

2021. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Hány éves vagy?

Téged mindig a hivatalos neveden hívnak? Sosem becéztek még? Vagy az embereket embernek hívod, sosem másnak (pl.fószer, csávó, srác, csaj, fszi...) Cicus, kutyus szavakat hallottad már? Nem kötelező semmit a "hivatalos" nevén hívni. A cica egyébként sokkal kedvesebben hangzik, mint a macska.

2021. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a macskát is szoktam úgy mondani hogy macsek! :D
2021. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan?
2021. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Hivatalosan, a cica az nőstény macska.
2021. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#4 Elvileg ez az oldal azért van hogy kérdéseket tegyünk fel, és engem most ez érdekel, akkor miért baj, hogy most ezt megkérdeztem?

Igen becéztek már valaha engem is, de számomra az a cica szó olyan fura. Nem az én szavam. Gondolom neked is vannak olyan szavak amik nem szimpiek vagy számodra furcsák.

2021. jan. 7. 22:53
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Ha már nekem címezted (#4 vagyok)...a cica szó nem új keletű dolog, ómagyar, régen a kismacsákat hívták így. Ma már kortól függetlenül nevezik, becézik így a macskákat. Nem az a baj, hogy kérdeztél, inkább az, hogy egy ilyen alap szóval kapcsolatban. Nem kötelező becézni, nyugodtan hívd, nevezd macskának. Egyébként nem tartom furcsának a szavakat, én inkább szó alkotó típus vagyok...
2021. jan. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Doros ***** válasza:
A régi állatorvosunk úgy írta a receptet is: napi x szemet cicának adni.
2021. jan. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!