Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire megoldható hogy egy...

Mennyire megoldható hogy egy teljesen benti macska abszolút steril legyen?(tehát olyan tiszta és egészséges hogy semmit se tudjak elkapni tőle)

Figyelt kérdés
Félek macskát venni mert rettegek hogy egy potenciális fertőzésforrás lesz ami megbetegít, nem tudom mennyire megoldható hogy teljesen kiiktatható legyen a fertőzés veszélye egy benti macska esetén.

2021. jan. 7. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Nem megoldható, maradj plüss macskánál/nézz videokat stb
Megoldható
Nem megoldható, mindig lesz rá esély hogy fertőzést/parazitát add át a macska
39 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Bocsi, de szerintem egyáltalán nem neked való a macskatartás, inkább tarts halakat akváriumban
2021. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen ha nem macskára esik a választásom akkor halak lesznek azok teljesen tiszták és nem félek hogy beteg lehetek.
2021. jan. 7. 19:33
 3/31 A kérdező kommentje:
Tehát a macskára visszatérve, miért gondolod hogy nem nekem való a tartásuk?
2021. jan. 7. 19:34
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz olyan kontaktot tartani egy olyan macskával hogy abból súlyos betegséged legyen. Ahhoz nagyon hülyének kell lenni. Gondolok itt pl hogy nyalogatod a bundáját. A macska az macska simogatni kell aztán kezetmosni és kész, nem lesz szövődmény.

Én pöcsös koromban egy tálból ettem a kinti macskáinkkal, be is faltam volna mindet ha anyumék nem vesznek észre :D

2021. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
hipochondriasis
2021. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit tudsz elkapni egy macskatol? Bolhat meg ferget maximum. De ha felelos gazda vagy, teszel az eloskodok ellen es kesz. Ezen kivul megis mire gondoltal? Alapvetoen ha beteg is lesz a macska veletlenul, az rad nem veszelyes.

Ha ennyire parazol amugy, ne legyen allatod, mert ez beteges.Halakat is kell am takaritani, es ha algas, vagy akarmilyen az akvarium, mert nem tudod megfeleloen mukodtetni az elejen, akkor az budos es csunya is tud lenni.

2021. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
Ha a halakat elhanyagolod abból is lehetnek ám csúnya dolgok,pl az etetőnyílás körül bepenészedik a kaja,kàros anyagok a vízben ha nem tartod karban,a halaknak is vannak betegségeik(bár azt nem kapod el mondjuk). Ne ajánlgassatok minden embernek halakat,az akvarisztika bonyolult,időigényes és költséges.
2021. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

4-es

De ez az a macska végig ugrál mindent és akkor szőre ott van amely fertőzésforrás lehet ezek szerint féregpetével és férgekkel teli!

Nekem úgy lenne megnyugtató macskatartás ha teljesen tiszta lenne a macska tehát teljesen mentes féregtől és nem kapok el semmit tőle sehogysem mert annyira steril.


5-ös

Tudom hogy nem súlyos betegségek de nekem ne legyen kicsi sem, belegondolni is szörnyü hogy parazita költözik belém, hiába könnyen kezelhető de a tudat hogy a veszély ott van.


6-os

A csúnya és büdös nem zavar, de eleve takarítanám, viszont a hal nem jönne ki vagy mászkálna össze lakásban semmit, szépen karban tartva az akva nem lenne büdös se csúnya se algás.

2021. jan. 7. 19:48
 9/31 A kérdező kommentje:

7-

Még a kigyók is érdekelnek állítólag igénytelenek és tiszták viszonylag

2021. jan. 7. 19:49
 10/31 A kérdező kommentje:
De mégis a macska ami leginkább vonz mert annyira aranyosak mindig is szerettem őket csak félek hogy élettérben nem szabad tartani őket mert veszélyesek rám
2021. jan. 7. 19:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!