Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajtatiszta macskát...

Milyen fajtatiszta macskát érdemes elkerülni amely túltenyésztés miatt nagyobb eséllyel lehet beteg?(ha vannak ilyenek egyáltalán)

Figyelt kérdés

2021. jan. 9. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

A macskák többségére egyelőre nem jellemző a túltenyésztettség, emiatt nem kell aggódni. Én mondjuk a munchkin létezésére kicsit rángattam a szemöldököm, nem tudom elhinni, hogy egészséges lenne, de nem vagyok biztos benne, hogy ez tényleg elfogadott fajta-e.

Ami fontosabb, hogy érdemes megfelelő tenyésztőt választani, ellenőrizni a felmenőket egy szimpatikus alomnál, mert azért otthon sokan igyekeznek két macskából kicsikarni a világmindenség összes pénzét, és nem mindenki fektet hangsúlyt a vérfrissítésre, pl. import szülők által, ami pedig azért időről időre kellene.

2021. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Tenyésztőtől vedd és ne szaporítótól.
2021. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Egyes: elfogadott fajta.😊

Kérdező: nem a fajtán kell aggódni, hanem a megfelelő tenyésztőn. aki olyan, annál jelentkezik a túl- és rokontenyésztés problémája, aki meg odafigyel ezekre, annál nem lesz ilyen probléma. úgyhogy az én véleményem az, hogy mindegy a fajta, nem mindegy a tenyésztő.

2021. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
A munchkint mindenképp érdemes kerülni, illetve a nyomott arcú fajtákat.
2021. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!