Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet az alommal?

Mi baja lehet az alommal?

Figyelt kérdés

Van egy kiscicánk.A macska alomban alszik, a fekhelyére akar pisilni.


Pedig amikor látjuk hogy pisilnie kell beletesszük az alomban. Szépen elvégzi a dolgát, játszik tovább.

Aztán megint kell neki és a kis kosarába ürít...



2021. jan. 11. 09:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem is sok gondom volt az alomba szoktatással. Kaptam minden féle tanácsot én is. Sem az ecet sem a citromlé használata nem használt. Magától kell rájönnie hogy hol az ő kis helye. Lehet neki segíteni de nálunk pl felesleges volt. Mai napig van hogy a szőnyegre pisil pedig már lassan fél éves. Egy dokit is megkérdeztem és ő mondta hogy benti cicát nehezebb az alomba szoktatni.
2021. jan. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is nehéz volt. Két kizárólag benti cica közül, az egyik folyton a bútorok, mellé, mögé, alá kakilt és pisilt, a másik szinte azonnal rászokott az alomra. Hosszú hónapokig az egyetlen megoldás volt, hogy citrusos takarítószerrel takarítottam fel azokat a helyeket, ahová ürített és VIGYÁZZ, mert amíg érzi egy kicsit is (és nekik nagyon jó a szaglásuk), hogy korábban oda piszkított, addig mindig oda fog menni.


Kb 10-15 féle almot kipróbáltunk mire találtunk olyat, ami mindkét cicának megfelelő. (Extrán csomósodó, illatosított MultiFit alom) Segítség lehet esetleg, ha használtok alom szagtalanítót (pl vaníliásat), mivel a macskák elég makacs élőlények és lehet, hogy az illat sem megfelelő nekik.


Nem használtál esetleg erős vegyszert a tálca kimosásakor?

2021. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!