Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

A budget vagy no name macska alomban lehet ammónia? Édesanyám egy szobában a cicával alommal, és aggódom egészsége miatt, mert az ammónia ill. szúrós szag állandó szellőztetés ellenére. Almot váltsunk?

jan. 12. 19:41  Privát üzenet  

A válaszok

Szerintem inkább a cica vizeletének a szagát érzitek. Valószínűleg rossz az alom, vagy nem cserélitek elég gyakran.

Csomósodós? Azt is kell időnként teljesen cserélni.

Hány cica használja? Milyen neműek? Ivartalanítottak-e a cicák?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 12. 19:50 Privát üzenet
Nagyon nem egészséges akármilyen macskaalommal egy szobában aludni, és célszerű felmosható burkolatú részre rakni. Szerintem próbáljátok meg hogy máshova rakjátok az almot, az ammónia amit érez pedig a cica vizelete lehet. Nálunk az alom kövön van, és szilikonos almot használunk, abban a pillanatban hogy a cica wczett és beásta (a nagy dolgot) már nem is érezhető a szag, szóval ennek sokkal jobb szagtalanító hatása van, viszont jóval drágább, de nem is porzik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jan. 12. 19:56 Privát üzenet

A cica végtermékében van ammónia.

Gyakrabban kell cserélni.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 12. 19:56 Privát üzenet
Kémia 7. osztály, a vizelet ammóniát tartalmaz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jan. 12. 20:41 Privát üzenet

A cicapisi valami iszonyú erős szagú. Azt érzed.

A jobb minőségű almok már teljesen jól zárják a szagot.

Mi csomósodó almot veszünk a fressnapf-ban. Egyáltalán nincs szaga. 1-2 hetente cseréljük ki a teljes almot. Olyankor kifertőtlenítem az alomdobozt és úgy öntöm bele a frisset.

Ja, és nem a szobában van az alom, hanem a fürdőszobában. Az ajtó aljában van vágva egy cicaajtó, ott be tud menni, ha wc-re kell mennie.

A fürdőszoba kicsi, könnyen takarítható, akár naponta tisztítható.

Biztosan nem egészséges állandó cicapisi szagban lenni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jan. 12. 20:59 Privát üzenet
Ha szobában van, és szőnyegen, akkor az is lehet, hogy mellément és beleivódott a szaga a szőnyegbe.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jan. 12. 21:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Három fél éves macskám közül az egyik állandó jelleggel a fotelre pisil. Hogyan lehetne megszüntetni? Már teljesen ki vagyok borulva.
Állandó hasmenés a cicámnál, mitől lehet?
Az állandó életvitel macskával problémát okozhat a születendő gyermek egészségét illetően?
Van egy macskám és nem tudom mi a baja nem eszik szinte semmit és állando jelegel fosik?
Önmagát sebesíti meg állandó tisztogatásával a macskám. Látott már valaki ilyent?
Állandó hasmenés. Volt valakinek hasonló?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!