Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának szirupos gyógyszert...

Macskának szirupos gyógyszert hogy adjak be? Kell hozzá injekciós fecskendő? Úgy könnyebb? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert meg fog harapni. Macsekoknak injekció kell.
2010. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy kis adag konzervbe (fontos, semmiképpen sem száraztápba!) vagy valamibe amit szeret, abba nyomjad. Annyit adj neki, amit egyszeri alkalommal megesz, és ne hagyjon a tányérban, alaposan etessed meg vele. Az én cicám megeszi simán. :)
2010. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Laevolac-Laktulóz szirupot kapott,napi3*5ml-t,de konzervet egyáltalán nem eszik,csak szárazat,meg alutasakos kaját...

állatorvos se kajába teszi...gondoltam,hogy fecskendővel valahogy megoldom...de attól félek nem lesz kezem:)

akkor kajába...reméljük meg is eszi....

2010. aug. 14. 15:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem megmutatták, hogy kell és sikerült is: szívd fel üres fecskendőbe, aztán szépen sétálj oda a macsekhoz, simizd meg, hogy ne féljen (lehetőleg legyen mögötte valami, hogy ne tudjon menekülni). Fogd meg a fejét úgy, hogy a szája oldalát fel tudd húzni. Ott oldalt olyan a fogazatuk, hogy pont befér a fecskendő vége, és told be gyorsan a gyógyszert. Ha ki akarja köpni, tartsd csukva a száját. Nem fog félremenni, viszont kicsit utálni fog utána. :D
2010. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Injekciós fecskendővel simán be lehet adni. Oldalt bedugod a szájába, ott van rés a fogai között. Persze, mindenképpen kétemberes, nehogy megugorjon és akkor kárbavész a gyógyszer.
2010. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én régen úgy adtam, hogy fecskendővel a szájába nyomtam a gyógyszert. nem nagyon hagyta, de muszáj volt megennie. :S
2010. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen kinyitom a száját, műanyag kiskanállal a szájába rakom és kész. mit kell ezt túlbonyolítani? van olyan aminek szereti az ízét is, azt le is nyalogatja.
2010. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
jó nektek,hogy ilyen könnyű,de az én cicám még az állatorvosnál is 3* köpte ki a tablettát,de talán ez a szirupos dolog könnyebb lesz...reméljük:)
2010. aug. 14. 15:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én állatorvosom nem sokat teketóriázott a tablettával: egy hosszú csipesszel szépen beleejtette a torkába :)) Mire tiltakozni tudott volna a maccs, már le is nyelte.
2010. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Macsekok csak arra hajlandóak, amit ők is akarnak, erőszakkal semmi sem lehet menni.
2010. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!