Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házi kandúr ideális súlya?(töb...

Házi kandúr ideális súlya?(többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy macskám, most 8 hónapos. A kérdésből látni, hogy kandúr viszont kb. 2-3 hete figyelem és valószínű, hogy "nagyobbacska" a kelleténél. Ha a áll akkor a hasa picit lógós, és én ha akarom ha nem egy kissé súlyos macskát látok benne. Kinti cica, falun lakunk és mondhatnám, hogy "utcamix" de a nem fajtiszta szerintem jobb szó rá. Első macskám, igazán szeretném ha még sokáig velünk lenne. Minden oltása megvan ami kell neki(veszettség elleni, kombinált oltás és kapja a féregtelenítőt is). Az állatorvos novemberben járt utoljára, akkor mondta, hogy megvan a magának való súlya(de nem mondta hogy túlsúlyos lenne vagy vmi). Mivel mérjem meg? Hogy állapítsam meg a testsúlya "hogylétét"? Minden választ köszönök!

2021. jan. 11. 18:40
1 2
 1/15 Borcika ***** válasza:
77%

Szia!


Először is *nem fajtiszta, hanem FAJTAtiszta, a faj:macska a fajta: sziámi. :)

Szerintem először mérd meg! Úgy tudod megmérni, hogy ráálsz egy mérlegre, megnézed hány kg vagy, és a kezedbe veszed a macskát. Pl. tegyük fel 64 kg vagy, leszállsz a mérlegről kezedbe veszed a macsekod újra ráálssz és így meg 67 kg vagy (így a macska 3 kg). Ha ez meg van írd le milyen/mennyi tápot eszik a cica.

2021. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Holnap megmérem! Tulajdonképpen konzerven él(nem az én művem, válogatós), mert a táphoz nem nyúl hozzá. Bármennyire is érdekes, kutyakonzervet eszik, mert a macskakonzerv nem kell neki és mivel van kutyánk így ugyanabból a konzervből esznek. Van egy kettes tálja, 1 rész hossza kb. 10 cm és 5 centi magas, annak a fele van tele mikor adok neki(bocs hogy így írtam, de még nem mértem meg a hogy mennyit adok neki) és így kap reggel-este mindennap. Bár a szomszédok mondják hogy náluk még tejet iszik néha stb.. És néha fog egeret. A választ köszi!
2021. jan. 11. 19:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Enyémmel - szintén 8 hónapos - múlt héten voltunk ivartalanítani, őrá is azt mondta a doki, hogy szép nagy cica. (A hangsúly a NAGY-on volt) Neki is nagyobbacska a hasa, de szerintem ez egy kicsit a tél/hideg miatt is van, olyankor mindig többet esznek, vastagabb a bundájuk is, majd tavasszal leugrálják. Ő most 4 kiló, ha ez segít neked.
2021. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Szomszédot kérd meg, hogy ne adjon neki tejet, nagyon aranyosak, hogy kedveskedni akarnak neki, de a tej nem tesz jót a macskáknak.
2021. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Kutyakaja es tej...🤦‍♀️

Ne csodalkozz, ha kover a macskad. Valogat a macska? Akkor nem kap mast, elobb-utobb megeszi azt, amit eleraksz. A szomszedhoz miert is jar at, es miert is eteti, itatja o meg pluszban?

2021. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, hogy válaszoltál(+hogy eszembe juttatad az ivartalanítást)! Ilyenkor gondolom már lehet menni ivartalanítani. (Én is szeretném ivartalanítani, túl sok a kóbor-vékony macska az utcán, nem kell hogy most tavasszal-nyáron +100 macska szülessen, mert itt egy anyamacska egy évbe ha úgy tetszik neki kétszer is szül). Az orvosunk azt mondta,hogy lejön hozzánk és háznál csinálja meg az ivartalanítást, ez nem tudom mennyire biztonságos! Utánna bent, vagy kint legyen a macska? Ez hogy jobb neki?

2021. jan. 11. 19:14
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Haznal?? Ne!!!!! Ez egy regi, elavult es a macskanak rettenetesen fajdalmas szokas, ne engedd. Masik allatorvos es felszerelt rendelo, normalis, steril mutet!!
2021. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És kedves 5. válaszoló... Tudom hogy nem jó neki, lesz szólva hidd el. És miért megy át a macska? Netán mert kinti, és nincs időm minden percben figyelni, hogy merre tartózkodik éppen. Nem az én hibám hogy eteti, ezek nem benti kis szobacicák akiket összevissza arra kapni hogy itt aludnak aztán ott meg simogatják őket... Az itteni macskák vadásznak , szerintem amelyik macska úgy van tartva mint nálunk, igazán szereti az életét. Segítséged kértem, nem pedig azt, hogy megmondják mekkora észkombájn vagyok. Köszi a megértést!
2021. jan. 11. 19:22
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Attol meg, hogy kinti, lehetne minosegi, nekivalo kajaval etetni es macskabiztos keritest csinalni, hogy ne mehessen at a szomszedhoz,ne ussek el, ne mergezzek meg.
2021. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás után pár napig nem engedtem ki - pedig ment volna (na jó, nem rögtön a műtét napján) -, de most is kint csatangol, ismerkedik a hóval. Hamarosan becsalogatom, éjjelre ebben a hidegben semmiképpen nem maradhat kint.
2021. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!