Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van még esély, hogy hazajöjjön...

Van még esély, hogy hazajöjjön a macskám?

Figyelt kérdés
Üdv! 19-én (január, az volt az első nap mikor nem jelentkezett) tűnt el a kandúr macskám (szinte 3 éves) és nagyon szerettem, nem tudok megbírkózni a tudattal hogy lehet nem jön haza. Kertes házban, zsákutcában lakok, ezért nem látom esélyét annak, hogy elütötte volna a kocsi. Az eltűnése napján felmelegedett az idő, sütni kezdett a nap és előjöttek a madarak ezért gondoltam, biztos csak csavarog. Ám most eléggé aggódom érte, nem tudom hol lehet, erős macska volt, elég nagy és 4.5 kg. Régebben főleg nyáron még előfordult 2 napos kimaradás de mindig hazajött, van még remény hogy látni fogom amíg élek?

2021. jan. 22. 19:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanított? Mert ha nem akkor néha-néha haza fog nézni de nem valószínű hogy marad
2021. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

rakjatok ki plakátokat a cicus képével hátha valaki látta.

esetleg ha van pénzetek akkor jutalmat ajánlatok azokra mindig kapni szoktak. Keressétek mindent körbenézve, szomszédokat kérdezzetek, néztetek be kertes házakba hátha valaki ott tartja épp, járőrözzetek hátha előkerül. simán van esély. nem kell a legrosszabbra gondolni mivel ezzel bevonzod a rosszat, gondolj arra, hogy előkerül és épségben meglesz. :)

2021. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
ivaros cica? lehet, hogy elment udvarolni. ha hazaér, vidd el ivartalanítani, akkor nem fog csavarogni
2021. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
15%
Szerintem felfordult az állat. Egy macskának, különösen egy kandúrnak nagy területe van, ami több utcát is magába foglal. Valószínűleg elütötte valamilyen jármű. Ha bejárod a környék utcáit, akkor még megtalálhatod a tetemét.
2021. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Ha szereted, vigyázz rá. Ha kijárós, mindig megvan az esély hogy egyszer nem jön haza.. lehet véletlenül bezáródott egy garázsba, vagy padlásra valamelyik szomszédnál. De el is üthette valami, mert simán elmennek több száz méterre is a háztól. Valaki lelőhette légpuskával, vagy megtetszett neki és befogadta, bezárta magához. Szóval mégegyszer: ha szereted, akkor biztonságban bent tartod a telkeden belül.
2021. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
szerintem is csavarog, volt, hogy az enyém is elvolt akár egy hétig is.
2021. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
65%
Volt olyan hogy az egyik kandur macskam 2honap utan lattam. Mikor bagzanak kb itthon sincsenek. De akkor is csak annyira jott haza hogy evett egy kicsit es le is lepett.
2021. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos van rá esély, hogy nem jön többé haza. A macskák több négyzetkilométeres területen bóklásznak, és hiába laktok zsákutcában, elmegy messzebbre is. Elütheti egy autó, elkaphatja egy házőrző kutya, ha bepimaszkodik az udvarba, vagy összeverekedhet egy másik macskával, amiben súlyosan megsérülhet vagy fertőzést, mérgezést kaphat. Lehet az is, hogy talált egy helyet, ahol jobban érzi magát, mint "otthon", mert gyakrabban etetik vagy valami ilyesmi.


Ugyanakkor az sem lehetetlen, hogy egyszer csak visszajön. Az sem példátlan, hogy egy macska fél évig kóboroljon. Szóval minden lehetséges. És ezzel nem nyugtattalak meg, de hát ez az igazság, a macska így működik.

2021. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Ilyenkor sokat bóklásznak a kandúr cicák. Nálunk még olyan cica is volt, aki dagin elkóborolt otthonról és 3-4 hónap után ilyen kiizmosodva jött vissza. Én bíznék a helyedben, hogy hazajön. 2-3 nap egy cicának ilyenkor sokszor semmi, amikor "benne van a bugi".
2021. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Még van esély. Az enyém szinte minden nap hazajött, egyszer mégis 4 napra "kimaradt". Szerintem véletlenül bezárták valahová. Anyám egyszer a saját macskánkat zárta be véletlenül a külső raktárba:( Rengeteget aggódtunk miatta.
2021. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!