Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy éjjel...

Mit csináljak, hogy éjjel aludjon?

Figyelt kérdés
Van egy benti macskánk. Egész nap alszik. Este 20.00 körül elkezd pörögni ,szaladgálni . Megkapja a vacsoráját, de nem higgad le. Tovább mászkál , rohangál. Ezt úgy küszöböltük ki, hogy estére a fürdőszobába csukjuk és akkor csendben alszik. Szerencsére nem zavarja, mert kiskorában hozzá szoktatták , hogy sokat van kis helyen. Ennek ellenére szeretném, hogy éjjel is velünk lehessen . Jó lenne, ha pl az ágy végében aludna és nem az asztalról lögdösni a cuccokat.

2021. jan. 23. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Éjszakai állatok, így olyankor aktívak. Nem sok mindent tehetsz.
2021. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Van egy ismerősöm, akinek hasonló volt a gondja. Ő náluk bevált, hogy lefárasztották játékkal a cicát napközben, így éjjel nem nyaggatta őket:D
2021. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerencsed van par ev mulva lenyugszik. Hany eves?

Esetleg vagy ne hagyd aludni nappal ha van ra lehetoseged, vagy zard be egy olyan nagy helyre, ahol nem baj ha ugral stb. Pl nappaliba mindent elpakolva. (termszetesen vizzel, alommal, kajaval).

Nem lehet veluk mit csinalni, max megprobalni lefarasztani.

2021. jan. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most lesz három éves márciusban . Ivartalanított kandúr.
2021. jan. 23. 22:53
 5/8 anonim ***** válasza:
fáraszd le nappal, játsz vele sokat és rakj neki játékokat amikkel ellehet egész nap.
2021. jan. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak néha csinál ilyet a cicám, hogy este teljesen fel van pörögve. Lepofozza az asztalomról a tollaimat, futkározik, felugrál mindenhova stb. Van ilyen játék rúd, amire madzaggal egy egér van erősítve. Na azzal szoktam fárasztani ilyenkor. :D Egy negyed óra kell neki ebből és el is fárad. Általában az ágyon játszunk, úgyhogy ha kidől helyezkedik egy kicsit, majd el is alszik. Ő már egy idősebb lány cica mondjuk.


Volt egy fiatal kandúrunk is egy pár éve, vele ugyanezt kellett csinálni, a játék is sokkal durvább volt vele, annyi energiája volt. Húzkodtam neki a takaró alatt az ujjamat, ő meg ugrált, futott utána, ha elkapta akkor jól megrúgdosta a takaró azon részét. De ha jól emlékszem ez a lefárasztás nála is működött, utána már volt kedve aludni.


Ilyenkor esetleg valami puhább játékot elölhagyhatsz neki szerintem, azt ha nekiáll pofozni se hallod.

Ezt a rúdas egeres játékot meg csak ajánlani tudom, a fressnapfba vettük még anno, és azóta is nagy kedvenc. :D

2021. jan. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Az ivartalanított kandúrokat nehezebb játékkal stimulálni, mint egy normális állatot. Többet is alszanak, mint egy normál macska. De ettől még macskák, a macska pedig éjjel aktív állat. Ha átállítod a biológiai óráját azzal, hogy nappal nem engeded aludni, fárasztod, és éjjel kell aludnia, amikor egyébként aktívnak kéne lennie biológiailag, akkor lehet hogy az egészsége fogja bánni. Nem biztosan, de van rá esély. Az embernél sem egészséges, ha nappal alszik, és éjjel aktív. Ugyanígy van ez az állatok esetén is.
2021. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a nappali lefárasztás vagy működik, vagy nem. A nőstény nálunk jól alszik éjjel is, de a kiskandúrt hiába fárasztottuk, éjjel annál jobban pörgött. Végül az segített, hogy kajával-alommal becsuktuk őket éjszakára egy szobába. Nem tudom pontosan, mit csinálnak ott egész éjjel, mivel alszunk (végre!), de reggel nyugodtan dorombolva jönnek elő:)
2021. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!