Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért dudálnak éjszaka a...

Miért dudálnak éjszaka a vonatok? Napközben de éjfél előtt se nagyon hallani duda szót de éjjel 1 óra után szinte az összes lakótelepen áthaladó nyomja a dudát Vajon ezt direkt csinálják a vezetők hogy ha Ők nem alszanak más se aludjon? ,

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
EN ugy tudom, h minden vasuti atjaro elott kell dudalniuk.
2012. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És csak éjjel és hajnalban kötelező??
2012. márc. 23. 08:34
 3/11 anonim ***** válasza:
2%
nem kell játszani az eszed.:d
2012. márc. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Napközben a forgalom zaja elnyomja. Mellesleg éjszaka fontosabb is, mert ha netán rácsámpáznál a sínekre, ha hallod a dudát, lerohansz. Márpedig éjszaka lényegesen több hülyegyerek csámpázik rá a sínekre...
2012. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Nappal is dudálnak.Valamikor meg is ijedtem tőle.Nekik muszáj dudálni , gondolom a hajléktalanok miatt vagy mert valami idióta a sínen tartózkodik.
2012. márc. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
azé hogy e üssenek el senkit.se embert se állatot. sokkal biztonságosabb ha időnként dudál nehogy késő legyen ha meglát valamit éjjel...
2012. márc. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Ja: azt tudod ugye, hogy egy vonatnak akár 100 méter is lehet a fékútja, pláne vizes, harmatos pályán. Ha elüt téged, nem ő lesz a hibás, mert esélye sem volt megállni.
2012. márc. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

"Ja: azt tudod ugye, hogy egy vonatnak akár 100 méter is lehet a fékútja, "


Maradjunk 1000 méternél.


Az általános fékúttávolság 400, 700 és 1000 méter a pályára engedélyezett sebességtől függően. Fővonalon 1000 méter.


Az átjárók előtt 2008 áprilisa úta nem kötelező a hangjelzés, csak ha élet- és vagyonbiztonság indokolja.


Kérdező: Éjjel végzik a pályafelújítási karbantartási munkákat amiket napközben a vonatforgalom miatt nem lehetséges. Ilyenkor a vonatoknak élet és munkavédelmi okból hangjelzést kell adni, hogy a pályamunkások biztonságos helyre vonuljanak a vonat elhaladásáig.

Ha megmondod hol laksz (nem kell pontos cím, csak a legközelebbi állomás pl.) akkor meg lehet nézni, dolgoznak-e mostanában.


Amúgy azt ne is feltételezd, hogy direkt csinálják: az a kürt, ami téged álmodból ébreszt több 10-100 méter távolságból, az a mozdonyvezető feje felett van 60-80 centiméterrel. Ami neked idegesítő hang, neki borzalom hallgatni. Ezért is eltt megszűntetve az átjárók előtti kürtölgetés.

2012. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó lehet hogy nem direkt dudálnak. De attól függetlenül elviselhetetlen annak aki nincs hozzá szokva. Én lassan 7 éve lakom itt de még mindig nem tudtam hozzá szokni. A mozdony zajára már nem ébredek fel azt már megszoktam de ez az éjszakai kürtölés nagyon zavaró.
2012. márc. 23. 11:21
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát nemtudom én itthon is és a koleszban is közvetlen a vasút mellett lakom, és nem vgyok egy túl jó alvó, de nem zavar a vasút. Nyáron nagyra tárt ablakkal előfordul, hogy meg-meg hallom, ha kürtölnek, de elenyésző.

Sajnos ez a vasúttal jár.

2012. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!