Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az normális hogy a macskám...

Az normális hogy a macskám naponta 5x végzi el a nagy dolgát?

Figyelt kérdés
Most lesz 6 hónapos.. lehet hogy túl sokat adok neki enni vagy mitől lehet? Nem kövér egyáltalán, nem értem. Úgy olvastam hogy napi max. 3x kellene mennie, de így egész nap csak a wc-jét takarítom mert már délre 'megtelik' és nem megy bele.
2021. jan. 28. 02:38
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem adsz neki tejet? A macskák a tejből a laktózt nem bírják megemészteni, és állandó hasmenésük van tőle. Csak laktózmentes tejet szabad nekik adni.
2021. jan. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Tejfölből is csak laktózmenteset. Én is elkövettem több mint tíz éve egy cicával ezt a hibát, hogy sima tejjel itattam kölyökkorában, és folyton fosott szegény, és kistermetű is maradt:(
2021. jan. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Kemény a széklete? Azt látod úgyis amikor takarítod. Ha igen, nagy baj nincs, csak ne fosson.
2021. jan. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Mennyit adsz neki és milyen tápot?

Lehet a minőség is a ludas, rosszabb minőségű tápoknál a széklet mennyisége és szaga is jelzésértékű.

2021. jan. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem kicsit soknak tűnik az az 5. Hány kilós a cica? Kérdés, hogy mekkora mennyiségeket termel egy-egy alkalommal? Ha csak nagyon kemény piciket kakil kisebb darabokban mindig, annak lehet, hogy egyben kéne kijönnie csak nem tud. Lehet, hogy szorulása van és sokszor próbálkozik de csak mindig picit tud kakilni. Ha pedig hígat kakil akkor az étrenddel megeshet, hogy valami nem okés. Aztán az is lehet, hogy ideiglenes hiszen még fejlődésben van. Nekem van egy 10 éves kandúr macskám kb 5,5 kilós napi egyszer kakkant.. Van, hogy 1 napig kimarad, aztán is csak kb fele méretű kábelt fektet mint a szokásos. Olyankor tudom, hogy valami szorulás féleség lehet, de még sose volt komoly. Ennek az ellenkezője nála, hogy néha egy nap alatt két hatalmasat is be termel... Akkorákat, h amiatt már én kérek elnézést... :D de ez nagyon ritka talán egy évben 2-3 ilyen alkalom van..
2021. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
2 macskánk van, napi 1 kaka van fejenként. Az enyének 90 % ban száraztápon élnek, csak vizet isznak, reggel egy kis adag paté de csak nasi gyanánt. Rendszeresen vannak féreghajtva is. Az 5 nagyon sok.
2021. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Napi 1-2 a normális
2021. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Beszélj a dokival, nehogy kiszáradjon szegény cica vagy súlyos szorulása legyen.
2021. jan. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Dobd ki az ételként megvett ipari hulladékot! A gagyi ételtől rak annyit, átesik rajta!
2021. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!