Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Zabálós cicánál megoldás, ha...

Zabálós cicánál megoldás, ha hagyom zabálni?

Figyelt kérdés
Ha folyton csak enne, semmi sem elég neki, akkor ha előtte hagyok sok kaját, amennyit képtelen megenni és mindig újratöltöm, hogy folyamatosan előtte legyen a sok kaja. Akkor rájön, hogy nem kell zabálnia, vagy csak dagadtra, majd halálra zabálja magát?

2021. jan. 30. 16:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is zabálós volt a cicánk, nálunk az vált be, amit már olvastam feljebb, hogy külön eszik a másiktól, emellett naponta többször kevesebb adagokat. Szépen leszokott róla, esetleg ezt is megpróbálhatod
2021. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Külön esznek, mert nagyon erőszakos. Leteszem az övét az előszobába, hívom a másikat és ő bent kap a konyhában.
2021. febr. 1. 20:26
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

7 macska van. A legkisebb mindent, de tényleg mindent megeszik és rengeteget, és ahogyan írod, nagyon erőszakos a kajával. Ő itt született, egyke. Már egy hetes korában is kövér volt. Amikor elkezdett enni, kb 7 hetesen, a nagy mamlasz 6 kilós macskára morgott, fújt meg kapkodott a kaja miatt.

Most 7 hónapos, egy erszényes tigris... nem nagyon elhízott, de azért kövér. Kicsit aggódom is, mit fog mondani a doki ivartalanításkor. Lényeg hogy ő sosem volt éheztetve, mégis egy feneketlen kút a bele. Próbálom dugni előle a kaját, meg külön etetni. Én ebben az esetben nem találtam megoldást, de van egy másik cicánk, ő most kb 1,5 éves, aki kicsinek ugyanilyen volt. De őt néhány hetes korában találtam, csont és bőr, csupa bolha, kullancs. Nála elmúlt idővel, mert rájött, hogy mostmár mindig lesz mit enni. De ő éhezett, rossz sora volt. Az előbbi szőrgolyónak meg arany élete van, úgyhogy lehet az meg csak genetika és nem lehet vele mit kezdeni... de legalábbis én még nem jöttem rá a titok nyitjára. Szólj ha te igen :)

2021. febr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Külön etesd őket, az nem jó, hogy a falánkabb cica mindig eleszi a másik elől az ételt. Náluk ez egy ilyen erőfitogtatás is, hogy ,,az én területemen ő csak azért sem fog enni". Ez ösztönös, nem lehet hibáztatni érte, de nem szabad hagyni, hogy ezt csinálja. Egymástól messzebb, külön tálkából etesd őket, hátha akkor abbahagyja ezt.

Az sem megoldás, hogy kint hagysz neki egy csomó kaját azzal, hogy majd teleeszi magát, és utána egy ideig koplal. A macskák hihetetlenül sokat képesek enni, hiába érzik, hogy már tele vannak, ha előttük az étel, megeszik, nehogy más macska felegye előlük. Ha több cicát tart az ember, és az egyik erősebb, és jobban szereti a hasát, megpróbál majd felülkerekedni a másikon. Sajna a territoriális ösztön ezt diktálja nekik. Ha a külön etetés ellenére sem szűnik meg a probléma (pl még egy-másfél hét után is ezt csinálja), akkor szerintem érdemes kikérni az állatorvosuk véleményét. Nekem, ha kérdésem van a cicámmal kapcsolatban, akkor mindig tőle szoktam tanácsot kérni, hisz ő mégis jobban ismeri a macskák szokásait, és lehet, hogy tud néhány hasznos ötlettel szolgálni.

2021. febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!