Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy cica egész kiskorában...

Ha egy cica egész kiskorában hasmenéses, akkor kicsi maradhat?

Figyelt kérdés
Ismerősöm testvércicái egész 1 éves korukig kaptak mindennap minden etetéshez(napi 3*) dobozostejet, amitől 3-ból 2-nek folyamatosan hasmenése volt. Megették a rendes kaját (2* konzerv, 1* száraztáp), azután kapták a tejet, fél óra múlva szinte emésztetlenül távozott belőlük minden. Az a 2 most egy évesen alig 2-2,5 kg, a 3.cicának nem volt tőle hasmenése, az meg 4-4,5 kg. Mindhárom cica lány és ugyanazt, ugyanannyit ették, ugyanúgy bent voltak tartva és ugyanakkor kapták meg az oltásokat is stb, tehát minden egyezik, testvérek, csak az egyik lett nagyobb, az egyetlen különbség a hasmenés. Lehetséges?

2021. jan. 31. 19:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

értem...

akkor állatorvos jól van?

hallgasd meg az ő tanácsát is

2021. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Már jól vannak. 1 éves korukig kaptak tejet, azóta nem és elmúlt egyből a hasmenés. De szerintem már nem fognak nőni akkor sem.
2021. febr. 1. 15:50
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem az enyémek, még mindig.

Kaptak orvosi ellátást, írtam, hogy oltást, féreghajtót, bolhairtót, chipet, mindent együtt kapott a 3, de a doki nem tud a hasmenésről, sosem konzultáltak az etetésről, a doki szerint genetika, hogy mekkorára nőnek, de ugye nem tudja, hogy amelyik 2 pici maradt, az folyton hasmenéses volt, ezért kérdeztem itt, hátha vannak szakértők, tapasztaltak, hogy lehet-e, hogy pici marad egy cica, ha egész gyerekkorában hasmenéses.

2021. febr. 1. 15:53
 14/17 Alena123 válasza:
67%
Ne kínozd a macskád. Gondold el, hogy allergiás vagy a tejre, de anyád mégis mindennap ezt adja neked te meg folyamatosan hasmenéssel küzdesz. Ez gondatlanság! A macskáknak emésztési problémáik lehetnek a tehéntej fogyasztásától, ezért ne adjunk nekik belőle. A speciális macskatej vagy laktózmentes tej csak minimális tejcukrot tartalmaz, ezért sokkal jobban tolerálható számukra. Azonban a macskatej fogyasztása is csak kis mértékben ajánlott a macskák számára, mivel magas a kalóriatartalma miatt hosszútávon túlsúlyhoz vezethet. A folyadékpótlásra leginkább a víz a legmegfelelőbb a macskák számára.
2021. febr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Ahogyan #7 írta. De nem feltétlenül, mert ugye a macskáknál (ahogyan a kutyáknál is) egy alomban lévő kiscicáknak lehet más az apjuk. Nekem van 3 tesó macskám. 2 lány, 1 kandúr. Egyik lány és a kandúr nagyon hasonlítanak. Egyik 5,5 másik 6,5 kiló. A másik lánynak teljesen más a testfelépítése, ő 4 kg, de ki sem néz annyinak. Nagyon izmos, de nyurga, kisebb testű macska, kb egy deka háj nincs rajta. Másik kettő meg nagydarab, tömör, pufók.

Lehet, hogy az ismerősöd esetében a genetika és a helytelen táplálkozás is közrejátszott.

2021. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#14 Már megint Te? minem hányod ide a baromságaidat folyton?!
2021. febr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#7

nem hatékony az emésztése, tehát folyamatosan amennyit eszik, annyit is f...ik ki, alultápláltság jelensége alakul ki

2021. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!