Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kicsi lenne az alomtálca?

Kicsi lenne az alomtálca?

Figyelt kérdés
Az alomtálcája, 60*40-es, ellenben sokszor a szélére,illetve kívülre "dobja a cuccot" de ma reggel is felkeltem, és az alomtálcán kívül volt a nagy dolga. Ami miatt az alomtálcában lévő fólia is kap, amit csak domestoszos papírral tudom letakarítani. A macsuszról annyit hogy kb 6-7 kiló és 10 éves. Miért a legszélére koncentrál?

2020. szept. 25. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Válassz magasított falú és/vagy fedett tálcát, kifejezetten állvapisilő és szélre húzó cicáknak való.

Esetleg ha a cicád tolerálja, létezik felülről beleugrós is, de at sok macska nem szereti.


A tálca méretéről annyit, hogy akkora legyen, amiben kényelmesen meg tud fordulni. A 60x40 egy átlagos macska esetén ennek megfelel, szóval nem amiatt megy a szélére vszeg. A magasított fal esélyesen megoldja a gondodat.

2020. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A fedett wc-t a kora miatt már nem hinném hogy bevállalná, no meg persze én sem, azt takarítani? ojajj , de a magassággal lehet h gond van, 13 cm . Ám mivel golyótlan "kandurbandi" ülve pisil ő is. tehát nem jelöl/ de nem is a pisil a gond, hanem a kaksi . De azért köszi a tanácsot. ment a zöld.
2020. szept. 25. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fedett macska wc-t hasznalunk, a macskam 4 eves koraban kapta, nem problemazott rajta, elso perctol kezdve hasznalja. Annyi, hogy az ajtot eleinte nem raktuk ra, de mostmar az is rajta van. Tobb darabba szet is lehet szedni, az almot konnyu kiszedni belole, alul ki lehet huzni azt a reszt, nem kell az egeszet szetbontani. En 2 hetente szoktam teljeskoruen fertotleniteni es lemosni a kadban, ez sem bonyolultabb igy, mint a sima alomtalca eseten. En csak ajanlani tudom, nekunk nagyon bevalt, az almot se tudja belole kikaparni, igy akkora kupit se csinal, mint eddig.
2020. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy kakiról van szó, arróp beszélek, egy magas fal mellett nem tud kívülre guggolni. :)


A fedett wc és a felülről beugrós nem ugyanaz. A fedettbe simán be tud lépni egy csapóajtón.

A sima fedettet simán tudod takarítani, nem tudom, mire gondolsz. :) Vannak háromállású fedett ajtósok is, azt félig hátra tudod hajtani, és akkor még levenni se kell a fedelét.


Nézd, pl ilyen:

[link]

Ahol bemegy, ott olyan magas, mint a mostanitok, majd magasodik az oldala, nem tud kívülre guggolni, hogy kimenjen a kaki.

Van belőle xxl verzió, ha mèretet is növelnél:

[link]


De ha ennyire idegenkedsz a fedettől, léteznek ilyenek simában is:

[link]

2020. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es, arra gondolok, hogy mivel az alomtálcájában, le van rakva, egy fólia, ezáltal annyi a dolgom/unk/ hogy a fóliát összefogjuk, és mehet a kukába, Új fólia, és nem kell hetente takarítani az alomtálcát a zuhanyzóban , ami dugulást is okoz.
2020. szept. 25. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Igen kicsi.

Tényleg vegyél fedettet.

Először vedd le róla, a fedot, aztán meg fokozatosan szoktasd hozzá.


Nálam is ez vált be.

2020. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Akkor meg is van a gond. Te szívesen kakilnál nejlonzacskóba? :D Vélhetően a macska sem, kellemetlen az érintése a mancsának, nem tudja rendesen elásni meg semmi.

Ha csomósodó macskaalmot használsz, azt nem kell heti szinten lecserélni. A csomóba összeállt kakit-pisit kilapátolod, ha fogyni kezd a kilapátolás miatt, akkor meg rátöltesz. De nem kell hetente lecserélni az egészet, havonta bőven elég.

2020. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!