Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert akarjak meggyilkolni...

Miert akarjak meggyilkolni egymast a macskaim?

Figyelt kérdés

Nem tulzok, ma hajnalban arra keltem, hogy teli torokbol visit mind a ketto, butorokat fellokve uldozik egymast, verre menoen verekszenek, alig birtam szetvalasztani oket, annyira ra vannak allva egymasra, felborzolt farkak, kitagult pupilla, minden. Szorcsomokat tepnek ki egymasbol. Elzartam oket kulon helyisegbe, csukott ajton at fujnak es morognak egymasra. Ha akar csak resnyire nyitom az ajtot, mar megy az uvoltozes, borzolas. Hajnalban elzartam oket, elmentem dolgozni, most meg akartam nezni, lenyugodtak-e, de nem. Egy pillanatra kiengedtem oket, kb fel percig ugy tunt, mintha elmult volna a balhe, aztan kezdtek elolrol, most megint el vannak zarva, mert ennek tenyleg kb halal lenne a vege.

Soha nem csinaltak ilyet ezelott, mindig csak jatekbol kergetoztek, nem volt soha komoly verekedes, kiabalas, fujas.

Egy nosteny es egy him, 6 es 2 evesek, mind a ketto ennyi ideje nalam. (Tehat az idosebb 6, a kicsi 2 eve.) Ivartalan mindketto, de csak kb egy honapja, nem tudom, hogy a mutet okozhatott-e valami valtozast bennuk, vagy lehet-e mas oka? Nem voltak soha legjobb baratok, de sosem verekedtek ezelott tenyleg :(


2021. febr. 16. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Veszettség sajnos. Gyógyszeres kezelés segíthet vagy altatás.
2021. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
#1. Nem hinném, hogy veszettség.
2021. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Plusz arra nincsen gyógyszeres kezelés, nem mellesleg Magyarországon meglehetősen ritka.
2021. febr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ket benti macska, ketlem, hogy veszettek lennenek, plusz ezen kivul nem agresszivak, velunk tok normalisak :D Egymast utaljak most hajnal ota valamiert, de NAGYON.
2021. febr. 16. 18:21
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Veszettség? Na ezt sem az eszéért fogják ellopni...amúgy a kandúr a fiatalabb, ugye? És addig nyugi volt, amíg kicsi volt, ha jól sejtem?
2021. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, a kandur a fiatalabb, es egeszen ma reggelig nyugi volt, pedig 2 evesen mar tegnap sem volt kiscica.
2021. febr. 16. 18:27
 7/10 anonim ***** válasza:
A nőstények ösztönösen, vérre menően üldözik a kandúrokat a területükről természetes körülmények között, kivéve a tüzelés időszakát. Azért, mert a saját kölykeik kivételével a kandúrok ösztönösen megölnek minden kölyköt, ami az útjukba kerül, ami miatt a lány cicák a temészetben ölre mennek velük, ha épp nincs párzás. Van, hogy már a nagyobb kölyök kandúrokat is megtámadják. A sajátjaikat is beleértve, hogy minél hamarabb takarodjanak el a területükről.Elképzelhető, hogy az ivartalanításnak köszönhetően nem kattant be eddig a nőstény cicád normális, genetikailag kódolt viselkedése, most viszont rádöbbent, hogy egy halálos veszélyforrással osztja meg a területét. Sajnos ilyenkor tényleg a végtelenségig elmennek. De az is lehet, hogy a kandúrnál ficcent be valami. Szerintem sosem lesz béke. Én ezért kandúrt nem is tartok együtt sem nőstényekkel, sem pedig másik kandúrral, ivartalanítás ide vagy oda. Csak és kizárólag egyedüli cicáknak valók a fiúk. Persze lehet más oka is, de nálam mindig hatalmas gondok voltak, ha a kandúr mellett volt másik, akármilyen nemű cica is, viszont 2 vagy több lány nagyon szépen elvolt egymás mellett. A másik, ami okozhatja, a féltékenység. Nem tudnád megfigyelni, ki kezdi a támadást?
2021. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva?


2. és 3.

2021. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7 Nem pont az ivartalanitas elott kellett volna felnie a halalos veszelyforrastol? Ugy tunne logikusnak, hogy akkor mukodnek a hormonjai a normalisnak megfeleloen, most meg mivel mar nincs neki semmi, igy nem kene. Nem tuzelt amugy mar eleg regota, legutobb talan tavany nyar vegefele, vagy meg azelott, de soha maskor nem volt ilyen balhe, mondom. Amugy a nosteny kezdi szerintem, legalabbis ma delutan ugy tunt, hajnalban nem voltam jelen, csak mar a zajra keltem fel.

Feltekenyseg, nem tudom. A regi lakasban altalaban csak a nosteny macska aludt velunk, a fiu ki volt zarva a szobabol, mert meg pici volt es tul elenk volt ejszaka, nem tudtunk aludni, aztan ez ott igy maradt. Decemberben elkoltoztunk, azota mind a ket macska velunk alszik az agyon, erre is gondoltam, mert amugy a nostenyt zavarja a him neha, amikor o aludna, az meg idejon es elkezdi nyalogatni, olyankor kap egy pofont, de semmi extra, de ketlem, hogy ezen vesztek volna ossze, hogy nem tudnak normalisan egy agyban meglenni...

Mindenesetre az allatorvost is meg fogom kerdezni, hogy most mi van, mert nem voltak ilyenek es nem szeretnek emiatt megvalni egyik macskatol sem, ha van megoldas.

2021. febr. 16. 20:15
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Jackson galaxy-re keress rá YouTube-on. 1000 oka lehet, és ha nem egészségügyi, akkor csak te tudsz rájönni. Nálunk ha valami gebasz volt, mindig segítettek Jackson videói.
2021. febr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!