Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy csirkeallergiás macska az...

Egy csirkeallergiás macska az pulykaallergiás is vagy nem feltétlenül következik az egyikből a másik?

Figyelt kérdés

Van egy macskám, ivartalanítva lett, oltva és több problémáját is ellátta az orvos...

Háromszor voltunk az orvosnál.


Van egy olyan gyanúm, hogy csirke allergiás lehet, mert ha csirkés tápot adok neki, akkor kihányja.


Adtam neki másféle tápot és sokkal jobban reagált rá, bár így is hányt egyszer, de ez kevésnek számít ahhoz képest amit előtte produkált.


Egyébként jól van a macska, sokat futkározik, eszik és iszik rendesen...


Szóval szerintem vagy hipoallergén tápra lenne szüksége vagy gyomor kímélősre.


Van egy nagyon jónak tűnő táp, ami mindkettő együtt, csak nem marhás vagy bárányos, hanem pulykás.


Ha esetleg a csirkére allergiás, akkor a pulykát ettől még tolerálhatja?


Mert ha igen, akkor megveszem, bár 3000 Ft per kilógramm.


Viszont ismét elvinni az állatorvoshoz, március 5. előtt sajnos nem tudom, mert így is 50+ ezer forintot hagytam az orvosnál ebben a hónapban és ez sokkal több mint amire egy macskánál számítottam és már nem tudnék kifizetni még egy vizsgálatot/ellátást.



2021. febr. 22. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen fajta márka ? A baromfikat ócska takarmánnyal hormonokkal halliszttel stb etetik , inkabb marha birka hal tapokkal probald . Nyers cs zúza szív comb hanem okoz gondot akkor a táp adalékai a baj .
2021. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Somogyi Ági ***** válasza:

Sokszor a cicák és kutyák nem magára az állatra allergiásak, hanem a táp egyéb összetevőire.


Ha nem idegenkedsz a nyers hústől olvass utána a BARF etetésnek (pl fbookon a Nyerskosztos cicák csoport)


Egyébként létezik étel allergia csak csirkére, és létezik, hogy a kedvencünk minden szárnyasra allergiás.


Szóval módszeres vizsgálat (eliminációs diéta) nélkül minden kijelentés csak tippelés.

2021. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!