Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem eszik az idős cicám, van...

Nem eszik az idős cicám, van hasonló tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Hetek óta orvoshoz járkálunk a 10 éves cicámmal. Kivizsgálták, semmilyen szervi elváltozást nem találtak, a vérképből pajzsmirigy túlműködés derült ki, ami kb. egy hónapja kezelve is van. A cica nagyon sovány, 2.6 kg - 1 éve fogadtam örökbe, akkor is nagyon kis pici volt, de ennél talán több.

Van, hogy eszeget, iszik, de akkor is keveset, ma pedig egyáltalán nem evett, nem ivott. Félek, hogy valami nagy baja van, és hiába voltunk több állatorvosnál is, nem tudnak semmit mondani.

Láthatóan nincs semmilyen fájdalma, sokat alszik.

Van ötletetek, mi lehet ez, illetve hogyan segíthetnék még?

Köszönöm szépen!


2021. febr. 24. 21:04
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Hiába adok neki májkrémet, halat, a kedvenceit, ezekre sem néz rá, konkrétan elfordítja a fejét.
2021. febr. 24. 21:05
 2/24 anonim ***** válasza:
51%

Nem akarlak elkeseríteni de nekem egy hete így halt meg a 13 éves cicám :(

Kocsög orvos meg ki se jött...

Nincs autóm buszra meg várni kellett volna engem bacott le hogy nem igaz nem vagyok képes bevinni... Elmondtam miért...

2021. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Ugyan a 10 év nem kifejezetten idős egy macskánál, de sajnos van ilyen. Végelgyengülés lesz szerintem. Ha már abszolút nem eszik-iszik, akkor feladta a harcot. Sajnálom. :(
2021. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is haldoklik :(
2021. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ha az orvos sem tud segíteni az rossz érzés.

Nekem 4 éve volt egy kiscicám akiről kiderült, hogy veleszületett szívbetegsége van. Pár hónapig csak annyi tűnt fel, hogy kicsi nagyon. Aztán pár nap alatt elment. Pedig vittem orvoshoz próbáltam etetni, itatni. Sajnos rossz érzés ez ezért sem tudom néha legyen-e állatom mert sajnos fáj elveszteni őket.

2021. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Azt nem mondanám, hogy abszolút nem eszik-iszik. Van, hogy eszeget pár napig egyébként, de akkor sem sokat. Pár hete is volt, hogy nem evett egy napot, elvittem infúzióra, utána két hétig teljesen jól volt, de most megint kezdi :(

Köszönöm a válaszokat, de én még reménykedem, pedig tudom, hogy rosszul hangzik :(

2021. febr. 24. 21:27
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálj meg valami komolyabb rendelőt keresni. Hátha lehet még megoldás. Bár nem tudom anyagilag mennyire fér bele. Plusz szokták mondani, hogy az immunerősítők szoktak néha használni.
2021. febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Sajnálom a cicát :( Fogai rendben? Valamilyen vitamint,immunerősítőt vagy táplálékkiegészítőt nem javasolt a doki? Úgy tudom a Calopet pasztát és Macska Béres cseppet szokták legyengült cicáknak ajánlani. Ezek állatpatikában kaphatók.

Innen rendelhetsz is: [link]

2021. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy tobb orvoshoz is elvitted, es leraztak annyival, hogy nincs baja.

Addig utod az asztalt, mig nem ir le neked egy korkepet, amit a tunetei, allapota alapjan megitel (meg akkor is ha az vegelgyengules) es nem ir fel legalabb egy gyogytapot, es immunerositoket.

2021. febr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen majmok... Röntgen szemük van...ránéz és látja, hogy nincs eltörve meg nincs meghúzódva... Ember gyógyszerrel kezeli beadja a szurit akkor közli h neten nem fogok róla a szuriról jót olvasni de ez hulyeség...


Kösz b+ mikor már beadta a cicónak....hulye majmok



Szegény Cicó 💖 Jobbulást neki sok sok puszi és erő 🌺💋🌹🥀💗


Fecskendőzz neki be vizet ha nem akar inni

2021. febr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!