Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek melyik a jobb egy...

Szerintetek melyik a jobb egy macskának?

Figyelt kérdés

a) Az életét úgy tölti, hogy állandó kijárása van az utcára, mellette bármikor bejárhat a házba, és ott van neki egy nagy udvar, de fiatalon elüti az autó, lemérgezik, elpusztul az utcán, mert nagyrészt kint van.

vagy

b) Egy nagy udvarral rendelkező kertes házban lakó kinti-benti macska (szabad ki-be járással), de az udvarról nem járhat ki, mert megfogja a macskabiztos kerítés, így várhatóan jelentősen hosszabb élete lesz.


Vegyük úgy, hogy mind két esetben ugyanúgy járna neki az orvosi ellátás, és ugyanolyan kaját kapna.


2021. febr. 25. 12:59
A kérdező szavazást indított:
a
b
30 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem pártatlan a kérdés, ha már egyértelműen süt belőle a te véleményed. :) Egyébként meg normális ember úgyis a B-t szavazza meg. AKi A-t szavaz, az remélem se állatot nem tart, se gyereket nem vállal soha. De úgy vettem észre, hogy aki az A szerint tartja, az nem szándékosan választja ezt, hanem nemtörődömségből. Ahogy sokszor hangoztatják bizonyos emberek, hogy az ivartalanítást azért nem végzi el, mert az "állatkínzás" (he?), azok is igazából, ha beszélgetsz vele egydarabig, kiderül, hogy a valódi indok az, hogy sajnálja rá a pénzt.
2021. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Neked mi a jobb?


A/ Élni az életed a megszokott módon, utazgatni, eljárni bulizni, de közben lehet meghalsz közlekedési balesetben, vagy koronavírusban, vagy kórházi fertőzésben, utazás közben lezuhanhat a repülőgéped, a kátyús vagy jegesre fagyott járdán megbotolhatsz és eltörheted a lábad, fürdőzés közben belefulladhatsz a Balatonba, sétahajózás közben elsüllyedhet a Dunán a hajód, mert nekimegy egy nagyobb, megkéselhetnek kocsmai verekedésben...


vagy


B/Kasztrálás után magányosan élni egy gyönyörű kertes házban, aminek a kapuján soha életedben nem teheted ki a lábad, de cserébe biztosra veheted, hogy nem fenyeget semmilyen vírusos és bakteriális fertőzés, nem fenyeget semmilyen baleset veszélye és garantáltan tovább fogsz élni, mint az első esetben.

2021. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a b. Kettes, ez nem egy életszerű összehasonlítás.
2021. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

En se vagyok biztos brnne, hogy elég egy macskának a kert. A kutyat is viszem sétálni mindennap. Egyébként kinti-benti cicank van, ivartalanitottuk is, de ninca macskabiztos keritesunk, oda megy ahova akar. A legtobb idejet igy is itthon tolti.

Annyiban szerencsesek vagyunk, hogy nem forgalmas helyen lakunk, kisebb telepules, csendes utcaja, es a szomszedaink se utaljak a macskakat. Igy a mergezest es az elutest nem erzem olyan durvan fenyegetonek.

2021. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Először is macskát is ugyan így lehet sétáltatni. Vannak egyedek akik hozzászoktak és nagyon jól lehet őket sétáltatni.

Szerinted a kutyának természetes a sètáltazas? Vagyis napjainkban már az, szeret a kutya megfelelni a gazdinak, szüksége van feladatokra minden nap. Ezért egy kertbe zárt kutya akivel nem foglalkoznak rohadt szarul érzi magát,mert nem tud megfelelni a gazdinak,nem érzi hogy ő is fontos a család része.

(Általában egy kint tartott kutyával nem foglalkoznak, nem sètáltatják őket)

Macska esetében el kellene felejteni ezt a szabad felfogást,hogy szabadon érzik jól magukat. Egyszerűen azért mert ők is háziasított invazív fajok.


Nézzük a lovakat, azokat se engedik szabadjára. Pedig ha a vadonban lennènek egy hatalmas területen èlhetnèk vándorló életüket. De mi van napjainkban? Istállóban èlnek , korlátozva van a területük, ember. Által felügyelt, ellenőrzött helyre engedik ki őket.



Tudod milyen szapora a macska? Tudod mekkora károkat tud okozni? Ezek mellett tudod mihez van a természet hozzászokva? Elárulomaz lenne a normális ha macskábol kb10-20 négyzet kilomterenkènt kellene hogy legyen egy vadmacska. Aki levadássza az áldozatát

Így lenne normális az egyensúly.

De ehelyett mi f.asz van?

Hála az embernek,renget tényleg rengeteg macska van szabadjára engedve. Azok ölik sorra az énekes madarakat, vèdett állatokat, leszűkítik a vadmacska vadász területèt, konkrétan kiszorítják, ja és mèg keverednek vele. Ergo a vadmacska hiúz kiszorul, kihal. Hála a gyökér embernek ,amiért nem képes a HÁZIASÍTOTT macskáját TELKEN belül tartani.



Tudod hány macska van elgázolva naponta? Egyszer úgy a szemébe néznèk annak a gazdának, amelyiknek halára gátolták a macskáját. Tényleg ez a helyes ez a jó nekik? Kur.vara nem alkalmazkodtak az autó forgalomhoz.

Akkor áruld már el mégis mi az a pozitív dolog ami a mellett szól, H kinti macska,kijárós macska legyen???

Hány macska beteg,mert azt is tudjuk kijáros macskát általában has.zbak orvoshoz vinni.

2021. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
A két sz4r közül a második nyilván.
2021. febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Amúgy mi lett ezzel az oldallal? Eddig kb. megnyúztak, hogy miért megy ki a macska a kertbe, mert csak a benti az elfogadható... Ez már pont az ellenkezője... Amúgy az én macskám, pont, hogy sétál velem, a réten szoktunk is sétálni, mozgást beiktatni, szalmabálla stb.


Nekünk ütöttek el szeretett cicámat...


Egyébként ez pont olyan kifogás, hogy "nem heréltetem ki a macskámat, mert neki is megjár, mint a gazdájának". Sokkal jobb nekik.


Egyébként azt ugye tudod, hogy olyan, hogy macskabiztos kerítés nem létezik? Átjut a 2 méteres kőfalon is, ha akar... Ha csak nem szögesdrótot húzol felette...

2021. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hetes, az ilyeneket nevezzük macskabiztos kerítésnek: [link]
2021. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

2-es vagyok. A kérdés nem az volt, hogy mi a jobb a macska gazdájának, mi a jobb az énekesmadaraknak, hanem az, hogy mi a jobb a MACSKÁNSK. Ahhoz hogy még tudjuk mi a jobb egy macskának őt kellene megkérdezni, de mivel nem tudnak beszélni erre nincs lehetőségünk.


Nem azt írtam hogy tartsuk ivartalanítás nélkül a vadonban a macskákat, hanem arra próbáltam rávilágítani, hogy hogyan tudjuk a macska szemszögéből megvizsgálni a kérdést.


És akkor még a végére egy szintén emberi példa. A nagymamám cukorbeteg volt, de nagyon szerette a süteményt. Minden alkalommal mikor láttuk, hogy már megint olyat eszik amit em szabadna rászóltunk, hogy ne csinálja, mert így is látja, hogy romlik a szeme, romlik a hallása, nem lesz jó vége. Aztán egyszer megmondtam, hogy őt nem érdekli, hogy rövidebb ideig fog élni, de addig amíg él ő süteményt fog enni, mert ez teszi boldoggá.

78 évesen halt bele a cukorbetegség szövődményeibe. Élhetett volna sütemény nélkül 90 évig?

Valószínűleg.

Ha mi dönthettünk volna, adtunk volna neki süteményt?

Nem, mert úgy gondoltuk az a jó neki, ha nem eszik, és tovább él.

Valójában mi volt neki a jobb?

Az, hogy ette a süteményt.

Én mit választanék ha a nagymamám helyében lennék?

Rájöttem, hogy én is süteményt ennék.


A hosszú élet nem egyenlő a "jó" élettel.


Hogy tartanék macskát ha lenne macskám?

Lakásban.


Melyik változatot választanám, ha macska lennék, melyik lenne szerintem jobb nekem macskaként?

A "b" változat.


Szerintem mindenkinek érdemes egy kicsit elgondolmodnia az élet értelmén. :)

2021. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
De utolsó miért kell embereket, meg a nagymamádat belekevernimeg hasonlítgatni? Embert nyilván nem zárunk be, meg heréltetünk ki...
2021. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!