Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lenyugszik a cicám, amiért...

Lenyugszik a cicám, amiért nem mehet ki?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves, ivartalan kandúrom. Tavaly még kijárós volt, de a télen elköltöztünk, itt már nem mehet ki. (Sokkal forgalmasabb sorház, pici kert, de mindenhol szomszéd, autók stb.) Eddig nem nyafogott, csodálkoztam is, hogy szeret bent lenni, de a tavasz jött, látott és győzött. Nyafog az ablak előtt, hogy kimenne. Elfog ez múlni, ha kitartok és nem engedem?
2021. márc. 8. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Hát figyelj én sem örülnék, ha egész életemben egy lakás foglya lennék. A macskák természetes közege a természet, bárki bármit mond. Nekem kinti macskám van, állandóan csavarog, már a fél városban összefutottam vele és nem esett soha baja.
2021. márc. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Sok játék bent, legyenek neki búvóhelyek, kaparó, polc az ablaknál. Meg fogja szokni, addig légy türelmes 🙂 Vaaaagy pórázon is viheted sétálni ha alkalmas a környék.
2021. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Uhumm. Nekem is volt előtte egy másik, 3 évig boldogan mászkált aztán eltűnt, egy tized ennyire forgalmas helyen. Ő nem fog mászkálni.
2021. márc. 8. 17:41
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Hiába ivartalanított, az ösztön ettől még dolgozni fog benne. Ezzel sokat nem tehetsz azon túl, hogy kicsit igazodsz hozzá, és minél inkább próbálod kiszolgálni az igényeit. Gondolok itt arra, hogy ha játszani szeretne, akkor játszol vele, ha egyedül akar lenni, magára hagyod...


Két alternatíva van még, az egyik egy macskapajtás, akivel talán el tudja ütni az időt, de ugye kérdéses, hogy miként viszonyulna ehhez. A másik megoldás zsebbenyúlósabb, de macskabiztossá lehet tenni a kerítést, hogy legalább a kertbe kimehessen. Vagy sétáltatod pórázon ha vevő rá.


Egyet viszont semmiképp ne tegyél: Ne engedd ki csak úgy. Így is épp elég állattal történik baleset vagy kínzás, nem hiányzik egy újabb ilyen eset se neked, se a kedvencednek, se annak, akinek esetleg kiszalad az autója elé.

2021. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Van pajtása, ő kislány, és ő beéri az ablak előtti üldögéléssel.
2021. márc. 8. 17:49
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Akkor sok játék és bele fog nyugodni. Még fiatal 🙂
2021. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez kicsit nehezebb dió lesz, de nem lehetetlen. A másik két megoldás (macskabiztos kert, póráz) még mindig adott, vagy ha nem kezdi később szétkapni az ablakot, akkor esetleg próbálhatsz neki magyarázni, hogy miért nem mehet ki. Fura módon néhány macska jól reagál az ilyesmire.
2021. márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, a hámra gondoltam, de még várok vele, mert attól tartok, hogy akkor egésznap azért fog nyávogni, hogy vigyem ki.

A kerítés nem megoldható, ha nem csillapodik, jövőre esetleg cica kennel lesz, de most lenulláztuk magunkat.

2021. márc. 8. 18:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Van macskapóráz.Nálunk is volt olyan időszak,amikor azzal sétáltattuk a cicákat.
2021. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Pedig jó a séta! Annyi, hogy felváltva vidd ki őket, mert 2 megvadult/rémült cicával nem fogsz tudni mit kezdeni! A semmiből tudnak megrémülni, elég egy hang vagy szag! És csakis olyan hámot vegyél ami 2db csatos karika (1 nyakra, 1 a hóna alá) egy vagy két szállal összekötve (mellkasnál és esetleg hátnál is), ami 2 karika középen összekötve a csattal, abból fél másodperc alatt hirtelen kibújik! Borzalmas volt, majdnem elájultam mikor elszaladt az enyém fácánt enni.. :(
2021. márc. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!