Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy macska kizarolag benti...

Ha egy macska kizarolag benti akkor nem fog durva betegsegeket elkapni ugye?

Figyelt kérdés
Varandos vagyok es egy csaladtag folyamatosan a macskank miatt piszkal... minden eddigi szukseges oltasat megkapta, allatorvos is rendszeresen vizsgalja. Megcsak nemreg mult 1 eves, ugyhogy fiatal (bar lusta :) ) cicus, ragdoll amugy, nem is igen vagyakozik ki. Az alma is rendszeresen van takaritva, szoval nem latom ertelmet a piszkalodasnak, honnan a fenebol kapna el barmilyen betegseger? Fergesedes pl vagy valami ilyesmi. Nyilvan ha enne valami fetozottet akkor betegedne le, de nyers dolgokat se kap soha szoval tenyleg oda van ra figyelve..de mar megorit a rokonom, szerintem a cicanak tobb esze van mint neki -.-
2021. márc. 20. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom a bizonyos rokon azt akarja, hogy passzold le a macskát a terhesség miatt.... Most ez nagyon divatos... Hát, ne tedd!

Nem fogsz elkapni tőle semmit. Egyébként a macska van, amit elkaphat úgy, hogy te "hazaviszed", pl cipőn, kabáton, de nem gyakori - ezek pedig amúgy is olyan betegségek, amik a macskát betegíthetik csak, titeket nem.

Annyi, hogy ha az alomtálcájába nyúlsz, takarítod, stb, akkor utána moss kezet. De remélem ezt magadtól is teszed, terhességtől függetlenül is.

2021. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, mar azt is tobbszor hallgattuk mi lesz a macskaval ha itt lesz a pici...hat nem fogjuk kidobni 😅😅😅😅 igen, a kezmosas alap volt eddig is 😃
2021. márc. 20. 19:17
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Féreghajtót benti cicának is érdemes adni 4-6 havonta, megelőzésképpen. Te is vihetsz haza bármit a cipőd talpán pl.

Egyébiránt a cica betegségei emberre nem fertőznek.


Egyébként terhesség esetén egyetlen dologra kell figyelni: a cicát lehetőleg ne te almozd. Létezik az ún toxoplazmózis, ami rád nem veszélyes, a magzatra lehet. Minimális rá az esély: a cicák nagyon rövid ideig ürítik életükben, ez az egyik. A másik, hogyha korábban is volt macskád, szinte biztos, hogy már átestél rajta (tünetmentesen). Szóval HA véletlen pont most fertőz a macskád, HA véletlen te még nem találkoztál vele korábban, és HA a macska szennyezett székletével találkozol, akkor ESETLEG lehet gond.

Remélem, érzed, mennyi a "ha". :) Plusz egyébként a mosatlan gyümölcs veszélyesebb ilyen szempontból, mint a macska, attól nagyobb eséllyel kaphatod el.


Létezik egyébként vérvétel neked is, hogy átestél-e rajta korábban, ha a nőgyógyászodnak jelzed a cica létét, és ha nagyon aggódsz, őt is le tudja tesztelni állatorvos.

2021. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Kieg a ketteshez, mert nem biztos, hogy egyértelmű: ha már korábban valaha elkaptad, nem kaphatod el újra, és ilyenkor a magzatra sem veszélyes logikusan. És ha volt cicád korábban, szinte biztos, hogy már túlvagy ezen. :)
2021. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Annyira minimális a toxoplazmózis esélye, hogy nem igaz, de mindig jön valaki ezen kattogni... Egyébként ha a kertben a földben turkál vagy nem alaposan megmosott zöldséget eszik, ami sokkal gyakrabban előfordul, akkor is elkaphatja, és még annak sem lesz nagy esélye.
2021. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
88%
Eszedbe ne jusson megszabadulni a cinyótól :) Kedves rokonnak mondd meg, hogy a macskát gyakrabban látja állatorvos, mint őt. Én a kedves édesanyámat irányítottam el a megfelelő irányba, amikor jött ezen csudálatos ötletével.
2021. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Jelenleg a rokontól több veszélyesebb betegséget lehet elkapni, mint egy benti macskától.
2021. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Most komolyan azért pontoztál le, mert írtam a toxoplazmózisról? :D Én is azt írtam basszus, hogy NEM REÁLIS VESZÉLY, de mivel erről terjeng rengeteg horror, nyilván erre gondolt a kedves rokon is, igenis ismerje a kérdező, mert így tudja rövidre zárni a témát.

Nem kattogtam semmin, informális választ adtam. Vicc, hogy ezt kell lepontozgatni.

2021. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek! 😁 kedves 7es, jot nevettem, de milyen igaz! Az oruletbe kerget komolyan. Amugy igen a toxoplazmozisnak mar en is alaposan utana neztem mi is az, es hogy hogyan kaphatnam el a cicatol, de mivel benti, egy nem megmosott gyumolcstol tenyleg hamarabb elkaphatnam :D ha megis az alom kozelebe kerulok, azert rendesen kezet mosok utana, bar ez eddig is igy volt.. :) ilyen teszten nem estem at, igazabol a rokonom jobban bevan parazva mint en, pedig elso babas kismama vagyok 😅 ment mindenkinek a pipa! :)
2021. márc. 21. 00:13
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Ohh, hogy mindig van egy ilyen mindenbe beleugató rokon.. rakd helyre, hogy kinek a mijébe szóljon bele, gondolom egy ilyen ember ha ritkábban jön, az nem zavarna.... ;)
2021. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!