Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kéretlen macskaetető veszélyes...

Kéretlen macskaetető veszélyes lehet?

Figyelt kérdés

Egy ideje megfigyeltem, hogy valaki száraz tápot hagy a kerítésen. Ma este, mikor etetni akartam a macskámat (kinti-benti), megláttam, hogy egy magas férfi áll a kertkapu előtt (majd' frászt kaptam), odaszóltam, hogy segíthetek? Mire ő furán: csak simogatom a macskát... és tényleg ott gunnyasztott fent a macskám. Aztán sietősen távozott. Utána szóltam: viszlát. Ő nem köszönt vissza. Lett egy sejtésem, és odamentem, hát ott virított a macskatáp megint. Összesöpörtem.

Bennem az van, hogy ne etesse más macskáját, másrészt meg honnan tudjam, nem mérget ad-e? Másrészt lehet, hogy tényleg csak egy fura alak az illető. Tény, hogy ha ártani akart volna, kitekeri cicám nyakát ott helyben. De nem. Paranoiás vagyok?


2021. márc. 25. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Lehet csak szereti a macskákat, és zavarba jött, hogy lebukott.

Én régebben munkából a kb 2 km-es úton a kutyákat simogattam meg mindig, amelyik barátságos volt. Mondjuk sosem etettem volna.

2021. márc. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez fura.

Vittem már én is cicának ennivalót, de az kóbor macsek volt, akiről tudom, hogy van gazdija, eszembe sem jutna etetni.

2021. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom én kicsit tartanék tőle, mert jártam már úgy, hogy a kerítés mellől akartak ellopni a cicámat, aki éppen ott napozott, és kajával próbáltak csalogatni, de ez egyéni eset.

Mindenképp kérdezz rá legközelebb, ha tudsz, hogy miért eteti, ha látod, hogy nincs rossz szándéka, akkor tárgytalan a téma.

2021. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképp nem hagynám, nálunk volt ilyen aberrált, aki így mérgezett kutyákat például. Bedugta a kezét a kerítésen, simogatta, adott neki valami ételt, legközelebb meg már olyat, ami fagyállós volt. Engem nem érintett szerencsére, a miénk mondjuk nem is barátkozós.

Egyik ex-szomszédom meg azzal szórakozott, hogy légpuskával lőtte a macskákat, amik a portája közelébe mentek. Még csak nem is a portájára, csak a közelébe...

Az ilyenek miatt is mondják, hogy ne hagyd, hogy a macskád ki tudjon menni a kertből. Nem csak az a fajta mérgezés létezik, hogy azonnal meghal, hanem akár csak fokozatosan roncsolódik a mája, veséje, aztán idő előtt lesz valami gyógyíthatatlan baja, amikor már késő.

2021. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 26. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!