Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaetetés. Jó ez így?...

Macskaetetés. Jó ez így? Sokat gondolkodtam rajta, úgyhogy remélem :D

Figyelt kérdés

Mindig azt hittem, hogy a macskáknak főleg a nedves táp való, s nem a száraz. Nézegettem a RC-t, jé itt van alutasakos is, jó lesz ez. Ilyet is kap, olyat is kap. Rátaláltam aztán az Acana-ra, abból meg csak száraz táp van. És összetevőileg tény, hogy az a leg...leg"prémiumabb" vagy mi a szösz :) De akkor most mivan?!


Töprengtem, hogy végülis a száraz+víz, az ugyanaz szinte, mint a nedvestáp. Tehát arra jutottam, hogy lesz neki egy ilyen:

[link]

És a kis külön részébe rakom az Acana-t. Így ugyanaz az eredmény, de sokkal olcsóbban jövök ki(már ha az Acana lehet olcsó :), de hát kinek mi). Szerintetek ez így jó?


Még egy kérdés: Ti szoktatok adni ilyen prémium táp mellé, bármilyen plusz kaját? Gondolok ez alatt nyers húsra pl. csirkemell, főttojás stb.?

Köszi szépen előre is :)


2013. aug. 15. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
így nem ugyanazt éred el mintha vennél 2-2000 forintért 1-1 tálat?amúgymeg a nedves táp nem jó a fogainak.BARF nincs macskáknak? :D mert ha lenne azt ajánlanám.
2013. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maxitabi ***** válasza:
100%

Sajna nem ugyanolyan... A cicák nem isznak a természetben annyit, ami pótolhatná azt a nedvességet,amit a zsákmánnyal vesznek magukhoz. Egyszerűen nem isznak annyit-- veseproblémák..

Ha a te cicád megeszi a konzervet-adj neki azt!!(És nem lesznek rosszabbak tőle a fogaik, mint a száraztáptól, aminek az apró szemcséi ráragadnak a fogra..)

A legjobb etetés valóban a BARF lenne-nyers etetés,az áll a legközelebb a természeteshez.

Viszont pl nálam az egyik cica szinte kizárólag szárazat hajlandó enni... hiába vettem drága euróért Ausztriában a jobbnál jobb konzerveket..

Természetesen a kút jó( de ne műanyag legyen,mivel az nem higiénikus egy idő után-itt is volt nemrég erről egy kérdés és ha jól emlékszem, akkor a zooplusról volt egy jó), mert több ivásra serkenti a cicát,de ne az ivóhely közelébe tedd a kaját,hanem a lakás más pontjára!! Amióta ezt praktizálom, sokkal többet isznak (igaz, nálam 3 helyen van!!).

Az acana nagyon jó,de még jobb nála az orijen (azonos gyártó),de jó még szárazban a taste of the wild is. Neten nagyobb kiszerelés olcsóbb, csak rá kell kérdezni a szavatosságra.Azt nem tudom, miért csinálnak száraztápot..illetve tudom- mert így kényelmesebb a gazdiknak!!!

A táp mellé igenis kapjanak mást is. De ne mellé, hanem az egyik étkezés helyett, vagy csak egy nap teljesen mást!(emésztése más) Nálam is van nyers marha v csirke. Ha nálad eszik a kefírt, natúr joghurtot, sajtot, zöldséget (inkább pürésítve) v gyümölcsöt,akkor tapsikolj és add nekik!!!

2013. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Imádom a hosszú válaszokat :DD Köszi! Zöld kéz
2013. aug. 16. 10:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyémet le akarom szoktatni a száraztápról, mert nekem azt ne mondja senki, hogy fél kilós, kilós, két kilós száratáp nem lesz tele bacival egy idő után... Plusz az ízét is veszíti idővel. Mivel egy Maine Coonom van, jó nagy pofikával, alig lehet neki olyan száraztápot találni, amit egyáltalán megrágna. Az, hogy a száraztáp jó a fogaknak, hülyeség. A legtöbb macska szárazat eszik, mégis tele vannak rossz fogakkal, aztán a gazdik veszik a fogra való rágós jutalomfalatkákat, amiknek a többségében cukor is van.

A nedves táp azért jó, mert azzal elég sok vizet tudsz bejuttatni a cica szervezetébe. Sajnos súlyra több kell a macskának a konzervből, mint száraztápból, így drágább.

Én általában hozzákeverek valamit még a konzervhez: kis főtt húst, kis főtt zöldséget, néha kis főtt tojást.

Tegnap kísérleteztem nyers hússal. Találtam egy fél csirkemellet a fagyasztóban, levágtam a csücskét és azt adtam neki. A cicám imádta! És tudod, mi benne a legjobb? Az első olyan étel, amit alaposan megrág! Néhány hónap múlva rá akarom állítani a BARF-ra, csak még az adalékanyagoknak kéne utánajárnom.

Az ivókút ugyan jobban ösztönzi a cicákat az ivásra, de szerintem még így is kevés lesz, amit iszik a száraztáp mellé. Nem utolsósorban a csak egyféle táppal való etetést nagyon egysíkúnak tartom. A macskák akkor szokták megtagadni a nekik kínált, egyébként szeretett tápot, amikor a szervezetének elege van egy bizonyos fehérjéből és ezért nem kívánja a macska. Ha ez megtörténik, lehet mást keresni.

Leginkább az utolsó kérdésedre tudtam válaszolni.

2013. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!