Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám megette az ibolyát,...

A macskám megette az ibolyát, lesz baja?

Figyelt kérdés
Tegnap délután szedtem 5-6 szál ibolyát és kis pohárban kitettem az asztalra. Reggelre eltűnt. Mivel sem én, sem a férjem nem él ibolyán, nyilván a macskám volt. Semmit nem látok rajta, egész éjjel velem aludt. Azt olvastam, hogy mérgező, amit nem tudtam, de akkor ez az idióta miért eszi meg? :(

2021. márc. 28. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hol írják, hogy mérgező? Az illatos ibolya ehető, emberi fogyasztásra is akár. Erzsébet királyné is nagyon szerette, kandírozva. De amúgy is szörpöt készítünk belőle, meg ibolyalekvárról is hallottam már, úgyhogy nem hinném, hogy mérgező, legalábbis a virága nem valószínű, hogy az. A cica meg emlős állat (mint mi), ha bántotta volna a gyomrát, akkor hidd el, hogy kihányta volna. Ez enyémek pl. néha füvet esznek, nem tudom, miért, és perceken belül kiöklendezik. De volt már, hogy szobanövényt rágcsáltak meg, az is kinn végezte, egy adag gyomorsavban. Ha nem hányt az ibolyától a cicád, akkor egészségére. Szándékosan persze ne etessük vele, de nem hinném, hogy baja lesz. A kinti cicák is biztos megszagolják, megkóstizzák, mégsincs tele a rét halott cicákkal, akiket kimérgezett volna az ibolya. Nyugodj meg egy kicsit :)
2021. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Például itt: [link]

2021. márc. 28. 08:30
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Belilul,és mehet Újpestre!


Mégis,mi baja lenne tőle?

2021. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Attól hogy az emberre nem veszélyes, a kutyára\macskára lehet az. És azért eszi meg, mert a gazdi tette oda, és a gazdiban bízik. Plusz te se tudod csak úgy magadtól mi mérgező, meg mi nem, neki honnan kéne? Az ibolyát nem sorolják az erősen mérgezőek közé, pár szál aligha okoz majd komoly gondot, de azért figyeld a cicát pár napig. Van macskafüve bent? Lehet hogy hiányol valami zöld rágcsálnivalót.
2021. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vezet a rosszindulat, igazán csodálatos.
2021. márc. 28. 09:58
 6/9 anonim válasza:
51%

Kérderző elsőre hallgas ő mondja a tutit.:)

A rosszindulatúakat pedig nyugodtan ignoráld...

2021. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Elso vagyok. Hogy van a cica? Van valami jele mergezesnek?
2021. márc. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha mérgező kihányja, lehet hogy éppen ezért ette meg. A liliom és gyöngyvirág mérgező de azt a macska megérzi, nem eszi semmilyen formában.
2021. ápr. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy can a cica?
2021. ápr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!