Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet újra férges a cicám?

Lehet újra férges a cicám?

Figyelt kérdés
2 hónapja kapott cseppeket az állatorvostól, amik elvileg féregtelenítették. Lehet azóta újra férges a cica?

2021. ápr. 9. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos bármikor benyalhatja. Ezek a cuccok nem hosszú távú hatással bírnak, mint a bolhák ellen. Az aktuális férgeket kihajtja, de ha a bundájáról felnyalja a petét, akkor megint az lesz. Akár bizony féreghajtás után egy héttel is.


Szóval nyugodtan adhatsz neki féreghajtót. Én negyedévente szoktam, azt mondta a doki egy tabletta az én 5 kilósomnak nem elég, hiába van ráírva, hogy 5 kg-ig hat, inkább csak 4 kg a hatásfoka. Szóval rögtön 2 egész tablettát bele is szokott zavarni.

2021. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy döntöttem, hogy többet nem engedem be. Inkább veszek egy olyan cicát amelyiket csak a házban fogom tartani, egy neves tenyésztőtől, hisz ahogy hallottam már magzat korban is el tudják kapni a férgességet az anyamacskától.
2021. ápr. 11. 18:13
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Benti macska is megfertőződhet.
2021. ápr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelenleginek adsz féreghajtót és nem jön ki féreg, akkor nem férges, vidd be és ne enged ki többet ugyanott vagy.
2021. ápr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Benti macska nem csak úgy tud megfertőződni ha behozzuk a cipőnkkel a férget? Az ajtó előtt van a cipő tartónk egyből ami zárható, oda szoktuk rakni a cipőket. Továbbá van kinti papucs ami a teraszon van. Hogy tudna még megfertőződni a benti macska?


Nem szeretnék kockáztatni, ők már kint maradnak. Nem kell aggódni miattuk, nagyon jól elvannak kint. Ugyanúgy odajönnek, dorombolnak, lefeküdnek a hátukra előttem stb. szóval teljesen jól érzik magukat, és továbbra is szeretnek.

2021. ápr. 11. 20:07
 16/18 A kérdező kommentje:
Másrészről szerintem jobban kiszúrnék vele ha a kinti - benti macskát állandóan bezárva tartanám. Kint sokkal több inger éri, jobban érzik magukat kint. Nem hiszem, hogy túl jó ötlet lenne.
2021. ápr. 11. 20:09
 17/18 anonim ***** válasza:
53%

Ha ennyire félsz a férgektől, akkor ne is tarts állatot. Se kint, se bent. Amúgy kézmosással megelőzhető a fertőzés, csak szólok.

És gyümölcsöt meg zöldséget se egyél, mert arról is elkaphatod. -_-

2021. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ utolsó, ment a negatív :D
2021. ápr. 12. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!