Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák oldatása előtt...

A macskák oldatása előtt telesztelik, hogy van-e az a betegsége, ami ellen az oltást kapja?

Figyelt kérdés
Jövőhéten akarom vinni a fél éves cicámat oltásokra. Kombináltat és leukózis ellenit. Előtte leteszteli, hogy egyébként van-e leukózisa?

2021. ápr. 11. 13:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
82%
Most minden rosszindulat nélkül, miért nem a dokit kérdezed meg?
2021. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, és azt sem tudom, hogy minden doki ugyanúgy csinálja-e. Eddig például 2 kandúromat ivartalanítottam, az elsőnél a doki semmi infót nem adott, hogy mire figyeljek vagy utána, mikor kaphat újra enni-inni stb... Míg a másik doki ellátott tanácsokkal...

Ezért gondolom, hogy lehet van olyan doki, aki simán vizsgálat nélkül beoltja, más meg leteszteli előtte.

Csak kíváncsi vagyok, hogy más cicásoknál ez hogy zajlott.

2021. ápr. 11. 13:33
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem tesztelte le oltas elott, es mint evekkel kesobb kiderult, az en benti macskam, aki 2 honapos koraban latott utoljara udvart es mas macskakat, leukozisos volt, csak tunetmentes 3 evig.

Valoszinuleg vagy igy szuletett az anyja miatt, vagy meg picikent kapta el, mert kinti volt :((


En a helyedben kernek teszteket felv, fip, fiv-re, nem art tudni, azonban nem art az oltas akkor sem, ha fertozott a macska.

2021. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez is érdekel, hogy ha esetleg fertőzött, akkor inkább kezelni kell gyógyszerrel, vagy akkor is mehet az oltás? De akkor ezek szerint mehet. Köszönöm a választ!
2021. ápr. 11. 13:37
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

3-as vagyok.

Nekunk az orvos meg ajanlotta is evente a leukozis elleni oltast.

Az o elmelete az, hogy segit kordaban tartani a betegseget. Hat en meg nem tudom eldonteni, hogy ez mennyire van igy, elvileg nincs bizonyitott hatasa, de hallgatok ra, es mar nem is langolt fel a betegseg 5 eve.

Talan lehet benne valami.

2021. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De akkor a te cicusod jól van ezek szerint?

Az enyém kinti macska, nem is szeretném, hogy teljesen benti legyen, bár természetesen be szoktam engedni, szeret is bent, de igényli, hogy kint is legyen. Ha nem engedném ki, akkor is kiszökik a lábunk között, amikor nyitjuk az ajtót... Olyan fürge és a legkisebb résen is átfér, hogy gyakorlatilag lehetetlen megakadályozni, hogy kimenjen. Ezért is szeretném ha minél több módon tudjam őt védeni. Jelenleg az ivartalanításon vagyunk túl, és most szeretném hamarosan az oltásokat.

2021. ápr. 11. 13:49
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Most eppen jol van, de nem fog 20 evig elni valoszinuleg.

Eddig haromszor volt tunete a leukozis miatt, egyre nehezebb ot “rendbe rakni” es a leukemia eselye is baromi nagy. Es mi meg szerencsesek vagyunk, mar 9 eves, mas macskakat meg 2 het alatt elvisz a betegseg.

Szoval nem egyszeru es nem olcso, de kuzdunk, ameddig lehet :)


Viszont azt nem nagyon ertem, hogy eddig miert nem kapott oltast? Es igy ivartalanitotta a doki? Az elso oltasokat, koztuk az elso leukozis ellenit, mar 8-10 hetes koraban meg kellett volna kapnia.

Vagy eddig nem nalad volt a cicus? :)

2021. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hozzám nemrég került, és mivel kinti és fél év körüli, ezért először az ivartalanítást láttam fontosabbnak, mert tudtommal ilyenkor már képesek akciózni :)

Tudom, hogy pár hetes korban ajánlatos elkezdeni az oltásokat, csak akkor még az előző gazdinál volt, vagyis ott ahol született. De gondolom ilyenkor sem késő már oldani, csak hatásosabb korábban?

2021. ápr. 11. 14:08
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A tesztet külön kell kérni, de ha új cica, akkor érdemes.

Nekünk mentett cicáink vannak, mindkettőnél volt fiv/felv teszt azonnal.

Azóta nem voltak újra tesztelve, mivel benti cicák, csak egymással találkoznak, plusz oltva is vannak, nem volt honnan elkapni.


Az első oltás, ha felnőttként kapja, az úgy néz ki, hogy oltás (benti cicánál kombinált, kintinél "nagykombi", amiben leukózis elleni is van + veszettség elleni, ha kéred), két hét múlva pedig ismétlő.

Ezután csak évente egyszer kell ismételni.

2021. ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyéimet nem tesztelte le a doki.
2021. ápr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!