Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok jó ötleteket adni?...

Tudnátok jó ötleteket adni? Most lesz először kiscicánk

Figyelt kérdés
Most lesz először macskánk és érdekelne ti hogy tartjátok tisztán az álmot és hogy maradhat kissé jobb illatú az álom.. jól bevállt játékok, ágyak is érdekelnének

2021. ápr. 12. 20:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat almot akartam írni, a telefonom kijavított
2021. ápr. 12. 20:33
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Alomra ne sajnáljátok a pénzt, vegyetek illatosítottat és hozzá zárt macskawc-t. Kaparófa is kelleni fog, ha védeni akarjátok a bútorokat. Ágyat szerintem felesleges venni, mert mindenhol fog aludni, kivéve abban :D
2021. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a csomósodó alom vált be, konkrétan a Spar sajátmárkása, pedig jóval drágábbakat is kipróbáltam már. Én igyekszem mindig minél hamarabb kiszedni belőle a produktumot, a macska is jobb érzéssel használja, de ha más nem, akkor egyszer reggel, egyszer este almozni érdemes. Pár havonta cserélem le az egészet, vagy ha érzem, hogy van szaga. Alapból nem kéne, hogy büdös legyen. Vannak alomszagosítók amúgy, meg ilyen-oylan szagosított almok, de szerintem próbáljátok ki a simát először, nem mindegyik macska szereti ezeket a szagosítottakat.

A játékok macskafüggőek, de átlagban elmondható, hogy szeretik azt, amit lehet pofozni és pattog (pl kis labda, pingponglabda), vagy amit üldözni lehet (tollas seprű, madzag, bármi). De személyiségfüggő, majd kitapasztaljátok. Lényeg, hogy foglalkozzatok vele sokat. :)

Ha megtehetitek, szerezzetek be macskabútort, ahol magasabban lehet a fekhelye, mert úgy kifejezetten biztonságban érzik magukat, és rálátnak mindenre. Plusz sok macska felnőttként is szeret a macskabútoron mászkálni.

2021. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a fedett alom tálca van a belevaló pedig multifit fresh comfort macska alom ami a legjobban elnyomja a szagokat és könnyen lehet almozni.

Játékokból az ilyen rúdon kötélen logó pomponok a kedvencek.

2021. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi hogy alomtálcából érdemes nagyobbat venni, nálunk kinőtte ami volt (sarokba való fedett tálca de túl rövid volt) és a végén már nem volt hajlandó betolni a popiját is hogy elvégezze a nagy dolgát.
2021. ápr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Játékot ne vegyél,elég egy doboz...
2021. ápr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Az alomra figyelj, ha nem teszik neki akkor nem fogja használni. A játék SZERINTEM felesleges az én cicám nem játszik vele. Az ágy az a legkevésbé fontos csak azt nem fogja használni amúgy pedig mindenhol fog aludni. Mindenképpen kefélgesd mert mindent össze fog szőrözni főleg amikor vedlik. Remélem boldog lesz nálad a cicus.
2021. ápr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Tálkát bármilyen vehetek? Mert olvastam hogy az etető tál legyen magasabban
2021. ápr. 13. 08:18
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Egy olyan almot használtunk, ami mindig illatos maradt: kamillás. Azt hiszem nem a legdrágább, sőt! De a végkicserélésig szuper virágillata volt. Sajnos nem tudom pontosan hol lehetne kapni, de ha utána nézel, talán meglesz.


Ezen kívül biztosítani kell a cicusnak kaparási felületet, például egy érdesebb deszka, vastagabb rönk, ágak vagy olyan rossz bútor vagy szövet. A kaparófát nem minden cica akarja/szereti használni, így ha ez utolag derül ki, csak pénzkidobás.

A macskaággyal ugyanez a helyzet. Sok cica nem használja. Vagy veled akar majd aludni, vagy talál saját helyet. Amit viszont minden cica imád, az a doboz. Kicsi, nagy, bármilyen. Fekszenek, alszanak, játszanak benne. Ha tudsz, szerezz be sokat! Építs belőlük várat. Légy kreatív, a cica imádni fogja :D

Egy macska igényei nem mindig a drága dolgoknál kezdődnek. ;)

2021. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Etetőtálnál nekem pont az alacsonyabb jött be. Sőt, sok cicám tálcáról eszik. Máshonnan nem hajlandó. Mert elvileg nekik kényelmetlen "valamibe beledugni a fejüket" evés közben.
2021. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!