Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok jó ötleteket adni?...

Tudnátok jó ötleteket adni? Most lesz először kiscicánk

Figyelt kérdés
Most lesz először macskánk és érdekelne ti hogy tartjátok tisztán az álmot és hogy maradhat kissé jobb illatú az álom.. jól bevállt játékok, ágyak is érdekelnének

2021. ápr. 12. 20:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Alomból a csomósodót javaslom, a kristályos nem nagyon vált be, jóval nehezebb is takarítani. Naponta egyszer-kétszer szoktam kiszedni a dolgokat az alomból ehhez javasolnék neked egy alomtakarító lapátot. Az én macskámnál az olcsóbb almok sokkal jobban beváltak ( PL: Penny saját márkás macskaalma ). Ami nem vált be az például a Biolux.


Játékot és fekhelyet annyira nem érdemes venni, a fekhelyet nem használja az enyém, játékból pedig olyat javasolnék ami nem csörög. Nálunk nagyon bevált a rúdra felkötött összefont fonal, ezt te is meg tudod csinálni egyszerűen. Ha szeretnél neki búvó vagy fekhelyet akkor egy kartondoboznak nagyon fog örülni. Az én 10 éves macskám is a mai napig imádja.


Tálkából sem kell extra. Lényeg hogy a bajsza ne érjen hozzá a tál pereméhez mert nagyon érzékeny erre.


Kaparófára is szükséged lesz, de lehet meg kell majd neki tanítani, hogy azon szabad csak élesíteni a körmét. Ezt jutalmazással tudod megtenni. A macskát ha bünteted annál jobban fogja csinálni. Ha jutalomfalattal jutalmazod akkor olyan helyen tartsd, hogy a macska ne tudja kinyitni, vagy karmolászni azt a bútort.


Ha fiú cicát választasz akkor javaslom az ivartalanítást, mert párzási időszakban egész este énekelni fog illetve területet jelölni. Nálunk még a szekrény tetejét is megjelölte.

2021. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha lány cicád lesz akkor is ajánlott az ivartalanitas (amellett hogy csökkenti többek között az emlő rák kockázatát) egy tüzelő macska sem hagy nyugodni
2021. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok. Lány cicáról azért nem írtam semmit, mert lány cicám még nem volt. 12-es köszönöm, hogy leírtad!
2021. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
65%

A cica 5-10 kilós lesz, erre már az elejétől gondolni kell. Sokan vesznek miniatűr cuccokat, majd dobhatják ki 2 hónap után..

Tál: széles legyen, mert ha hozzáér a bajsza, ki fogja venni belőle a kaját. Víznek 3-5dl nagyságú legyen. Nekem 3dl/nap elfogy plusz 2dl kipancsolva...

Alomtálca: min. 10 liter alom férjen bele, inkább 20. Aldis csomósodó nálunk a best of vagy a Spar csomósodó se rossz.

Szag: akkor keletkezik mikor pottyan a termék, ásás után csak akkor van szaga, ha valami szemét kajával etetsz!

Étel: minél több hústartalom legyen! Applaws, Purizon, Orijen, Acana..

Játék: én vettem olyan golyó pályát, de nem játszik vele. Azok a menők, amiket én varrtam! Alufólia golyó, kupak, alátét karika ásványvízről, zokni golyó, a kimosott ruháim, bármi ami az enyém... :D Pepco játékpálca hatalmas kedvenc és onnan az egér+csilingelős golyó.

12db-os tejes kartondoboz volt még kiskorában kedvenc, ill. papír galacsin ázik állandóan a vizében.. mosómedve jellegűek, így tálcára kell tálalni, mert tuti ki lesz pancsolva a fele!

Elfelejtenek szólni, hogy a macska "kérődző állat". Össze-vissza okádja a lakást táppal, mert bezabálja hirtelen vagy a saját szőre irritálja. Nem tudsz mit tenni, fogadd el, ha ilyen! :D Jó lesz! ;)

2021. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a Cirmi csomósodó vált be, abból van kamillás, ha már korábban említették, de szerintem nagyon durva a szaga. Mondjuk a macskákat pont nem zavarta.

Most jobb híján váltunk egy szilikátosra, mert az egyik egy exkavátor. Zárt alomtálca, nem porzó alom mellett is iszonyú port vert.


Doboz mellett papírzacskó még a sztár nálunk, meg a pattogós labdák.


Tálkából minél laposabb és minél szélesebb a jó, de imádnak pacsálni, erre készülj.

2021. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!