Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ötleteket várnék, hogy szoktas...

Ötleteket várnék, hogy szoktassam össze a kutyát a macskával?

Figyelt kérdés

Van 2 macsek, akik kinti és benti macskák egyaránt. Csak akkor lehetnek bent ha mi is otthon vagyunk. Amíg dolgozunk vagy elutazunk, kint a kertben - és máséban - élik életüket már 6 éve. Természetesen ha hosszabb időre megyünk, akkor van segítség akik bemennek a lakásba és megetetik a macskákat, hogy érezzék a lakás melegét. Ez szépen is működik tényleg 6 éve. Csakhogy most jött egy új kisállat, egy csivava személyében 11 hetesen. Mindkét macska fúj rá természetesen. Hogy lehetne össze szoktatni őket? Volt-e már valakinek hasonló dolga és sikere?

A macskák még sosem jelöltek házon belül. Ha dolguk akadt, jeleztek, hogy engedjük ki. Most attól félek, ha a lakásba bevisszük a csivavát, akkor úgy érezhetik, hogy veszélyben a területük. Ezt nem szeretném. Ergo, nagyon gyorsan kellene össze boronálnom őket, ami szinte lehetetlen. Ezért kellene a segítség, melyet előre is köszönünk.



#kutya #macska #összeszoktatás #kutyamacskabarátság
2018. aug. 20. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rájönnek, hogy nem bánt a kutya, nem lesz baj. De ehhez idő kell. Nem lehet siettetni.
2018. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Lehet jelölni fognak, de nálunk ez bevált az én cicám 10 éves volt amikor az utcán találtam egy kutyust és befogadtuk.


Ha lehet először csak lássák egymást semmi szimat meg ilyesmi a miénk például be volt zárva a téli teraszhoz elkerített nagy rész a kutyusnak is volt helye és az üvegajtón valamint ha kint volt a cica az ablakon keresztül látta ezt csináltuk 2-3 napig, aztán hozzászoktattam a szagához amit rajtam igaz érzett, de több helyre is tettem pokrócot meg ilyesmiket amivel érintkezik ez ment ismét 2-3 napig amikor beengetük a cicát a kutyushoz ismerkedni volt fújás pofozkodás, de már 1 év eltelt azóta és már együtt alszanak.


A te esetedben tanácsolnám hogy először a nyugisabb szelidebb cicáddal szoktasd össze utána jöhet a hevesebb vérmérsékletű cica idő lesz az biztos, és ha összeereszted őket valaki mindíg legyen ott velük nehogy legyen valami.


Sok sikert és kitartást! :)

2018. aug. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 macskához jött egy Rottweiler kölyök,ő nagyon szeretett volna barátkozni velük,de a macskák bántani akarták amit nem hagytam,könnyen a szemébe kaphat,aztán annyi neki.Szép lassan megszokták,összeszoktak,hetek,hónapok kellettek hozzá,és állandó felügyelet.Gyorsan nem fog menni.Mostanra barátok lettek,a kutyán alszik az egyik macska,bújnak hozzá,és ő is szereti a cicusokat.
2018. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első körben a teraszon leválasztottam egy kis részt. A válaszfal egy "plexi" lap (50 cm magas), így láthatják/érezhetik egymást de a kutyus nem fog tudni ráugrani a macskákra. Remélem pár nap alatt lesz változás és jöhet a következő lépés.
2018. aug. 21. 10:43
 5/8 A kérdező kommentje:

Szeretnék beszámolni eddig elért sikereimről. Nagyon felemás. Az egyik macsek egész jól tűri, hogy van egy új jövevény. Bár még elzárva tartjuk a kutyát ugye egy plexi fal mögött, de mióta a plexit letakartuk, hogy ne lássa csak érezze, azóta simán elmegy mellette és ki bejár a lakásba.


A másik macsek viszont egyszer annyira megijedt miután megkergette a kutya, hogy azóta nem mer a lakásba bejönni. A kertben látjuk, de nem meri megközelíteni aha házat. Itt elkövethettem egy nagy hibát is. Megfogtam a macsekot és hangos és félelmetes nyávogások + karmolások között behoztam. No akkor evett meg ivott és kiment. Azt hittem ez jó jel. De azóta megint napi 1-szer ha látjuk. Ha kimegyek elé, látom a rémületet a pofiján és szó szerint mint akit seggbe lőttek elfut. Most úgy érzem, hogy őt elveszítettük. :(


Erre ma reggel felugrott az ablakba. Kimentünk, hogy vigyünk neki enni. Amikor engem meglátott megint elfutott.


Nagyon megrémíszthettem azzal a húzásommal, hogy lefogktam és kézben erőszakoltam be a lakásba. :(

Van arra esély, hogy elfelejti a hozzám kapcsolható nagyon rossz emléket? 3 rossz nap miatt nem dobhatja el az elmúlt 6 évet. Szerintetek van még remény arra, hogy visszajön?

2018. aug. 23. 07:20
 6/8 anonim válasza:
Lehet idő kell neki, vagy az új szaghoz hozzákapcsolta a rossz élményt.
2018. aug. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utóbbi esetben akkor nincs tovább? Elvéreztünk?
2018. aug. 23. 19:26
 8/8 anonim válasza:

Előző vagyok.

Lehet.

Próbáld ki hogy aki még kapcsolatban áll/állt vele még a jövevény előtt ahhoz oda megy-e ha igen nem reménytelen.

2018. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!