Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicus való panelba?...

Bekka2 kérdése:

Milyen cicus való panelba? Szeretnék egy menhelyit, viszont napközben dolgozom, nem vagyok otthon.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 15:12
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazából én is kettőre gondoltam :) Ez a panel azért nem olyan kicsi. Megkérem a menhelyet, hogy mondjon valami okosat! Az biztos, hogy hatalmas szeretetet fognak kapni!
2021. ápr. 13. 15:54
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

3- as vagyok, azt írhattad volna a kérdésbe, hogy négytől már tudsz vele foglalkozni! Kicsit félreértettem bocsi! Szerintem mindenképpen olyan cicát keress a menhelyen, akiről az ott dolgozók azt mondják, hogy nyugodt természetű, mert hogyha szeszélyesebb fajta, akkor lehet, hogy nem bírja majd bent a lakásban.

Tényleg bocsi az előző válaszomért csak félreértettem a kérdést, mert azért a napközben elég tág fogalom. (;

2021. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon fontos a rendszer ! A macska a rendet szereti ! A mókuskereket ! Ha mindig minden ugyanúgy történik ! Ugyanakkor etesd, almolj, játsz vele ! Azt is megszokja, hogy mikor mész és jössz ! Megszokja és az lesz neki a természetes ! Ne változtass, ha lehet semmit, vagy ne sűrűn, csak ha nagyon muszáj ! Készülj fel, vegyél tartós felszereléseket, mert egy etetőtányér cserétől is bestresszelhet ! Ha megvan minden, tervezd el, mi hogy fog működni, milyen lesz az életetek ! Pl mikor kelsz fel, mit csinálsz felkelés után, az első a cica lesz-e vagy előbb megkávézol, felöltözöl, azután kap a cica enni stb ! A lényeg, hogy az első pillanattól úgy csináld, ahogy neked jó, a cica pedig bele fog szokni és nem fog hisztizni semmi miatt ! Csak ha eleinte mindig ő lesz az első, aztán hirtelen már később kelsz fel, nem vele foglalkozol, később kap enni, akkor lesz csak nagy hiszti ! Ezért fontos a tervezés és a rendszer ! Ha minden ugyanúgy megy az első naptól kezdve, akkor hamar megszokja és elégedett lesz !

Én az első cicával elrontottam, mert kidobva találtam, nem volt biztos az életben maradása, ezért folyton a kívánságait lestem, teljesen elkényeztettem, végül ő írta meg a napirendet ! Mire a második jött, már megvolt a napirend, amivel az első cicához igazodtam, a másodikat csak beledobtam a közepébe és soha nem rinyált semmiért, mert neki az volt a természetes, amibe az első napon belecsöppent !

Szóval, ha jót akarsz magadnak, akkor Te írd a rendszert !

Az első néhány napon, ami legfeljebb egy hét, valószínű, hogy csak elbújik majd és nem akar enni, inni, almozni, játszani, meg semmit. Békén kell hagyni, tedd a dolgod, a rendszer szerint ! Ő majd látja, hogy mi hogy működik itt és egyszer csak előjön, csatlakozik hozzád és a társad lesz !

Sok boldogságot !!!

2021. ápr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
3-as semmi baj! 13-as nagyon szépen köszönöm a tanácsokat Neked is. Nem szerettem volna hosszú levelet az elején, csak hogy panelba milyen cica illik, mert nekem volt most egy Bengáli cicám, de akkor még keretes házban laktam :( Sajnos vége lett a kapcsolatnak, a cica pedig a párom lányáé, és amúgy sem volt szívem kimozdítani onnan,pont ezek miatt amit írtatok...de mikor hazaértem én mentem vele a kertbe játszani, én etettem, rajtam aludt, és leüvöltötte a fejem mikor mentem haza, hogy hol voltam. Nagyon hiányzik :( ezért gondoltam, hogy szeretnék én is egyet, tudom, hogy menni fog egyedül is.
2021. ápr. 14. 08:19
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

"Mindenki penzbol el kedves elso valaszolo, vagy te nem? Te nem dolgozol? Jo neked :)"


Nem mindenki szingli aki macskát tart, ha másnem a gyerek otthon van vagy az öreganyám...


Egyéves macskát majd mutasd már meg hol alszik neked 10 órákat...Abbóla fajtából kell nekem is akkor!

2021. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
45%

Első válaszoló és egyben az előző válaszoló is vagyok, a sok okoskodó még gondolom nem látott unatkozó macska által szétbarmolt lakást, vagy felgyújtottat se, de még olyat sem tapasztalt, hogy hazaérve a villanyóra lecsapba a macska meg a hosszabbítóra ráharapva, kinyúlva.


Na sok sikert okosok.

2021. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%

"Nem mindenki szingli aki macskát tart, ha másnem a gyerek otthon van vagy az öreganyám..."

Nekünk nincs gyerekünk, és nem a nagyszülőkkel élünk.


"Egyéves macskát majd mutasd már meg hol alszik neked 10 órákat"

Többen is írtuk, hogy ideális lenne nem nagyon fiatal cicát választani.


"a sok okoskodó még gondolom nem látott unatkozó macska által szétbarmolt lakást"

Nyilván kell neki adni elfoglaltságot, hogy ne csak a hosszabbítóval meg a herendi készlettel tudjon játszani.

2021. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
35%

Legjobb ha van külön macskaszoba / ketrec amit nem tud kinyitni, ha már panelban tartod.

Másképp tényleg ne hagyd egyedül, akárki is bíztat erre!

2021. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is idősebb és mindenképp nyugisabb cicát hozz el, nem tudom hány órába dolgozol de 8-at plusz utazást simán kibírják otthon, covid miatt itthon ültem egy hónapot, a macskám a nap nagy részében aludt, nem hiszem hogy lelki törést okoz neki hogy ezt nélkülem szokta megtenni.
2021. ápr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg ha félsz hogy szétszedi a lakást, válassz "fogyatékos" cicát, őket amúgy is nehezebb gazdásítani. Az enyém pl fél szemű de a maradék szeme se az igazi, szóval térlátása kb nulla és a cicabútorán, a kanapén és az ágyon kívül sehova nem megy fel, ha esetleg van ilyen cica a menhelyen érdemes rákérdezni (ha alapból is szimpatikus személységre) hogy mennyire mozgékony.
2021. ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!