Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szeretnek egy kiskacsat...

Szeretnek egy kiskacsat haziallatkent tartani de viszont nem tudom mennyire alkalmazkodna? Van 2 db erkelyünk az eggyik nem pici es azon gondolkoztam hogy veszek egy kis medencet es kialakitom neki mint ha a vadonba lenne.

Figyelt kérdés
Sokat olvasgattam az emult idöbe rola hogy hogyan is lehet tartani egy vadkacsat otthon de sehol sem irtak le normalisan. Ugy gondoznam mint ha egy kutya lenne , setalni mennek vele stb. Ha nem vagyok otthon pl. iskola miatt (6-8 ora) akkor lehet-e valami komolyabb baja? Depresszios erzesei vannak-e mint egy kutyanak hogy ha sokat van egyedül akkor szellemi sertödesei lehetnek-e? Van egy kisebb kutya itthon es nem tudom hogy lenne-e egymassal bajuk. Aki letudna irni hogy milyen is igazabol egy vadkacsat tartani otthon megköszönnem.

2016. febr. 21. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem van vadkacsám mint háziállat, és tapasztalatból mondom, hogy erkélyes lakásba nem való.

Egyrészt mert soha nem fog veled sétálni úgy mint egy kutya, főleg nem pórázon. Az első adandó alkalommal elrepül. A kacsa nem fog 6-8 órán keresztül a szobádban egy pokrócon aludni, és a kutyával sem lesz baromi jóban.

Arról nem is beszélve, hogy soha nem fogod rávenni, hogy szobatiszta legyen, vagy arra sem, hogy alomba piszkítson mint a macska. Oda fosik ahová éppen akar.

Nekem bejöhetnek a lakásba, mellém is ül ha pihenni akar, de az ideje több részét kint tölti a kertben a többiekkel.

2016. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz ötlet. A kacsa nem erkélyre való.
2016. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Figyu, a kacsa sokat hápog. Nagyon sokat. Zavarni fogja a szomszédokat. Rengeteget pancsol, minden nap csorogna le a víz az erkélyről...Nem oda való, hidd el.


Én gyerekkoromban libákat legeltettem, sajátot (mamámét). Imádtam őket, a gúnárokat is nyúztam, simogattam állandóan, ha elrepültek, szaladtam utánuk....úgy volt, hogy kertes házat veszünk a férjemmel, és tarthatok bütykös libákat 2-3-at. Nem jött össze, csak a panel. Eszembe sem jutna idehozni őket, pedig nagyon szeretnék libát tartani. Jó házőrző, szeretem a hangjukat, és nosztalgikus élmény lenne.


Elhiszem, hogy vágysz rá, és megértem, de hidd el, ott nem fogod tudni tartani! És magában nagyon unatkozna, ezek társas lények! Rengeteget ürít is, és az nagyon büdös.


Ha sikerül kertes házba költöznöd, majd akkor. Kis fürdőhellyel, friss zölddel, kukoricával...Az az igazi.


Ugye azt szeretnéd, hogy ő is jól érezze magát?

2016. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ismerösömnek van egy kacsaja otthon es ö lakasban tartja , van egy nagy kutyajuk viszont semmi bajuk egymassal . Porazon kiszokta vinni napi 0,5-1 orara setaltani es ha jol tudom 3,5 eve van meg neki. Es nem tudom hogy ez jo ötlet lenne-e mert nagyon nem birom ha meghal egy egy allat mert hülye voltam.
2016. febr. 21. 18:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Gabica27 , köszönöm a valaszt :) Kiskoromban nagyon sok haziallatunk volt mint pl.: tyukok,libak es nagyon sok kacsa. Akkor szerintem ez felejtös lesz :( köszönöm hogy idöt szantal a valaszra nagyon sokat segitett es köszönöm mindenkinek.
2016. febr. 21. 18:47
 6/7 elwera ***** válasza:

Én egy tyúkot neveltem fel a lakásban, kb 2 hónapig. Csempe volt a földön és kakált mindenhova. Mindig mentem utána és takarítottam. Elengedtem neki tücsköket, elkapkodta. De annyit csipogott, hogy a páromat az őrületbe kergette. Be nem fogta a száját egy percre sem. A másik szobába kizártuk, de akkor is lehetett hallani hogy csipog, és a lépcsőházban is hallottam. Ezt a pipit a kuka tetején találtam, azért neveltem otthon, mert hát behoztam és életben maradt. Valaki kidobta. Aranyos volt, jött utánam, csipkedte a bokámat, de az állandó csipogása tényleg nagyon zavaró volt. Vágytunk már a párommal mindketten egy kis csendre :D


Végül elajándékoztam valakinek, akinek volt sok tyúkja. Lakásban ez hülye ötlet volt. Hát nem hiszem hogy egy kacsa jobb. Bár lehet, hogy annak mélyebb hangja van és nem pofázik annyit, azt nem tudom :D

2016. febr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se bérházba való a kacsa de felhivnám a figyelmed a néma kacsára ami legalább csendben van.... de tényleg vétek otthon tartani, meg a kacsak sétáltatni????? Amit láttam kacsát pár 10ezer darabot rájuk jött szaladtak kiterjesztett szárnnyal ha rájuk jött ültek.
2016. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!