Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy dolgozzam fel, ha kiszoko...

Hogy dolgozzam fel, ha kiszokott es nem talalom?

Figyelt kérdés

Egy hete kiszokott az egy eves cicam a hazbol, (lakotarsam tarva nyitva hagyta az ablakot) akkor vettem eszre hogy nincs meg mikor enni akartam neki adni. Megneztem az egesz hazat minden zegzugot ahova el szokott vonulni es sehol nem volt.

Amint eszrevettem rohantam ki az utcara megkeresni, hivogattam, korbejartam a kornyeket es semmi. Megkerdeztem a szomszedokat, ok se lattak. Felhivtam a keruleti allatorvos rendeloket, az allatkorhazat, nyomtattam szorolapokat amiket bedobaltam a postaladakba. Azota mindennap megyek egy hatalmas kort, hogy nem kerul-e elo... Probalkoztam mar tasakossal es ciccegessel is, hajnalban, reggel, koradelutan es este is, de egyszeruen nem talalom.

Lakotarsra iszonyat duhos vagyok es megvetem a felelotlensege miatt, o csak annyit hajt hogy ne aggodjak ugyis hazajon. Sajnos nincs meg ivartalanitva aprilis 20-an lenne a mutete, egyebkent kandur.

Tenyleg van esely arra, hogy hazajon? Ha igen mikor? Ha nem akkor mit csinaljak, fogadjam el hogy valahol boklaszik esetleg azt, hogy baja esett, vagy valaki befogta es megtartotta?

Vegtelenul uresnek erzem magam es elkeserit ez a tehetetlenseg.


2021. ápr. 15. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Kicsi esélye van, hogy magától hazatalál, ha eddig benti volt. Mivel mostanában van párzási időszak, így valószínűleg ez kellő motiváció neki, hogy kóboroljon, akár messzebbre is, mivel ugye írtad, hogy ivaros..

Mindenképpen menj sokat a környéken, hajnalban a legcélszerűbb. Én semmiképp nem adnám fel a helyedben, egy hét még nem sok idő. Nekünk is kiszökött egyszer gyerekkoromban, nyitva lett hagyva az ajtó pakolásnál, és valószínűleg kisurrant. Aki kinyitotta, nem vette észre, szóval aránylag soká derült ki, hogy nincs meg. Két hét múlva találtuk meg a környéken, véletlenül, nagyon kora reggeli időpontban. Valószínűleg valaki etette/befogadta, mert nem volt lefogyva egyáltalán. Szóval ne adjátok fel, keressétek!

2021. ápr. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Parszor voltam mar vele porazzal a kornyeken, elvezte a setakat ahogy lattam rajta. Mindig ugyanarra mentem vele. Igy tobb esely van arra, hogy hazatalal? Azt olvastam, hogy a macskaknak kifejezetten jo a tajekozodasi kepesseguk
2021. ápr. 16. 00:29
 3/6 anonim válasza:
0%
Ha ajar visszamegy.
2021. ápr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában ez a kijelentés, hogy "jó a tájékozódási képességük", ez semmitmondó. A macskák fejében összeáll egy "térkép" azok alapján, ahol jártak, de nagyon jellemző, hogy a látvány feldolgozása máshogy működik náluk, mint egy embernél. Tehát ha pl séta közben láttok valamit odébb, nem biztos, hogy a macska agya összekapcsolja később ugyanezt a tereptárgyat látva, hogy járt arra. Mert ha nem PONT ott jár, ahol előtte, akkor ez a fejében két különböző tárgy, és nem ugyanaz két különböző helyzetből. Nem tudom, érthető-e.

Emiatt gyakori jelenség, hogy a cica nem talál haza akkor se, ha amúgy a ház körül mászkál, mert ha pont nem megy olyan helyre, ahol járt és amit felismer, akkor simán elmegy a ház mellett akár 20x. Szóval előfordul, hogy hazamegy magától, de ha érdekel a cicád sorsa, ne erre várj, hanem keresd, minden nap. Ugyanis cicákat kevesen jelentenek állatmentőknél (köszönhetően a sz.r állattartási kultúrának, hogy rengeteg ember hagyja kóricálni a macskáját az utcán), és sokszor azt se jelentik, ha tetemet látnak valahol. A macskákat könnyen elütik, kevésbé is foglalkoznak velük ilyen szempontból, mint a kutyával, mert a méretükből adódóan nem jelentenek akkora veszélyt a közlekedőkre. Szóval keresd!!

2021. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg rakd ki neki fix helyre a kedvenc ételét, olyan ruhaanyagot, amin az ő szaga van.

Autóktól fél? Emberekkel barátságos? Milyen környékről tűnt el (kis/nagyváros)?

Talán más embereket is be kellene vonnod. Szerintem sokan segítenének.

2021. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4# igen, teljesen ertehto amit irtal, koszonom hogy vetted a faradtsagot es ezt megosztottad velem. Nem varom, vagyis varom de keresem, ma is voltam kint mar ketszer gyalog kb fel oras korzetben, ami valamennyire megnyugtat, hogy sehol nem latok tetemet sem verfoltot, de tudom hogy ez nem jelenti azt hogy nem eshetett baja.


5# nagyvarosban elek, de kulkeruletben, kerteshazas kornyeken eleg bekes es csalad-allatbarat, kajat nem akarok kirakni, mert a legtobb szomszednak kijaros a macskaja es nem akarom oket ideszoktatni. Idegenektol inkabb tavolsagtarto, szoval nem az a mindenkihez odamegy simogatasert tipus, inkabb maganakvalo. Az, hogy autoktol fel-e nem igazan tudom, mert nem valami forgalmas az ut. Az osszes talalt/elveszett allatos csoportban is megosztottam, szomszedokat kertem ha latjak hivjanak meghagytam az elerhetosegemet nekik es ahogy lattam rajtuk segitenenek ha tudnanak.

2021. ápr. 16. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!