Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csomókban hulló szőr?

Csomókban hulló szőr?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van anyumeknal egy 4 éves ivartalan fiú cicam, és amikor ott voltam láttam h a farka végén nincs szőr. És a hasán meg belül a combján is nagyon rövid. Akkor mondták, hogy a belső combjain és a hasán teljesen kihullott, de az visszanőtt, és most a farka végén hullott ki. Mitől lehet? Kullancs, bolha írót használunk rá.

Olvastam, h van ilyen drágább immun erősítő csepp macskáknak, mindjárt utána nézek és leírom a nevét, az segíthet? Barátnőm cicája azt szedi leukózisra, és a tengerimalaca is vedlett foltokban, és segített neki ez a csepp. Ritkán jövök haza, szóval segítségnek, hogy legközelebb mit tegyek az orvoson kívül.


2021. ápr. 19. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvoshoz kellene vinni. Amúgy ha a bőr nem keményedett meg és nem gyűrődött, akkor nincs bőratkája.
2021. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mármint akkor nem rühös. A rühatka komolyabb pusztítást csinál és emberre is veszélyes.


A szőr attól is kihullhat, ha valamilyen vitamin vagy ásványi anyag hiánya van.

2021. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp állatorvos kéne, egy csomó oka lehet, nagyrészt bőrbetegségek. Bőrgombásodás is pl ilyen tünetekkel jár. Benti macska?
2021. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kinti-benti, de ivartalan szóval csak a kertbe meg az üres szomszéd telekre megy, már rég nem megy tovább leszoktattuk róla
2021. ápr. 19. 17:45
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és nem hinném h rüh mert mind mondam visszanőtt a szőre ami elv kihullott a combján. Ez az igazán furcsa benne :/ kihullik, visszanő, majd újra kihullik máshol?
2021. ápr. 19. 17:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem furcsa, bőrproblémáknál tök normális. Akkor másik macskától kapott el bőrbetegséget. Vigyétek állatorvoshoz, magától nem fog elmúlni, kezelni kell!
2021. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Dmguard cseppre gondoltam egyébként
2021. ápr. 19. 21:43
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk 2 cicák van (lány és fiú - ivartalanítva van), és a fiúnak is ilyen kisebb csomókban hullott a szőre. Kb. 1 hét után teljesen elmúlt. Nem feltétlen betegségtől hullhat a szőre. Utánanéztem és ha pl. túl idegesek vagy ilyesmi akkor szó szerint kinyalják (annyit nyalogatják, hogy kiesik) a szőrüket.

A lány cicának semmi baja sem volt.

2021. ápr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ennek örülök :) én tanácsra jobb tápra váltottam, valamint vitaminokat kap mellé, remélem helyre hozza
2021. ápr. 21. 10:01
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Komolyan el se viszed állatorvoshoz, csak tömöd ilyen vackokkal? ÚÚÚÚristen hogy lehet valaki ilyen véglény :(
2021. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!