Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt macska beszoktatása?

Felnőtt macska beszoktatása?

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam egy kb 1 éves macskát, de amióta hazahoztam folyamatosan be van húzodva egy sötét sarokba és már 3 napja nem evett egy falatot sem. Az almot szerencsére használja. Minden nap odamegyek hozzá és simogatom de nem oldódik fel. Tágra nyílt szemmel néz rám folyamatosan. Próbálok lassan pislogva nézni rá, simogatom a fejebúbját de nem használ. Valakinek van hasonló tapasztalata? Fel fog tudni oldódni? Mivel tudnám megkönnyíteni a beilleszkedését?

2021. ápr. 20. 18:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nyugi, 3 nap alatt nem fog feloldódni, nem kutya, utca cica, meg kell szoknia téged és a környezetét is. Első 2 hétilyen :) Esetleg a Felyway-t próbáld ki, hamarabb megnyugszik.
2021. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Már egy hét eltelt és még mindig abszolút semmi érdeklődést nem mutat felénk a macska. Elbújik a legeldugodtabb helyekre es ott van egész nap. Csak éjjel jön elő, viszont akkor egész éjjel megállás nélkül nyávog. Szerintetek ha tegyük fel az előző helyen ahol élt, verték, vagy nem foglalkoztak vele, akkor is az a legjobb megoldás ha teljesen ignorálom és várok arra hogy ő kozeledjen felém? Nekem kellene kényszersimizni??
2021. ápr. 24. 20:11
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Igen, várd meg amíg ő kezdeményez. Viselkedj szimpatikusan - ne nézz rá, főleg ne a szemébe. Ha véletlenül belenézel, csukd be a szemed (megvan az a hosszú, lusta cicapislogás? Tedd azt)


Ha valamennyire megnyílik, próbálj valami erős illatú finomságot kínálni neki

2021. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Aki lepontozta az utolsó válaszolót kifejthetné az ellenkező véleményét.
2021. ápr. 25. 15:29
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, várj , sz enyémnél ez hónapokig tartott...
2021. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
a véleményekkel szembemenve elkezdtem simogatni a rejtekhelyén... mire előjött, dorombolt, belenyomta a fejét a tenyerembe, dörgölte hozzám magát mindenhol. szóval nagyon örült a simogatásnak. Azóta is a rejtekhelyén tölti a nap nagyrészét, de ha oda megyek hozzá akkor ugyanez az eksztázis tapasztalható, mostmár nem szalad át egy másik rejtekhelyre... ha arra vártam volna, hogy ő jöjjön oda magától, szerintem még mindig ugyanott tartana a kapcsolatunk.
2021. ápr. 26. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!