Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacska férges, segítenél?

Kismacska férges, segítenél?

Figyelt kérdés

Van egy kijáró szobacicám, tiszta, féregtelenített. A szomszéd kiscicái (6 - 8 hetesek?) átjárnak hozzánk az udvarba. Ahogy kint voltam, az egyik pici nyivákolni kezdett, majd hányt, és akkora fehér férgek jöttek ki, hogy majd elájultam.

1. kérdésem: férges lehet ettől az én cicám?

2. kérdésem: most rohanok a Fressnapfba, tablettát venni. Eddig mindig az állatorvos adta be az enyémnek, milyet kell venni? (az én cicám felnőtt)

3. A pici cicáknak lehet adni féreghajtót? (a szomszédot nem érdekli, én megvenném, de nem tudom, lehet-e?)

4. Inkább holnap kérdezzem meg az állatorvost?

Nagyon ijesztő ez nekem, ha valakinek van jó és gyors ötlete, írja már meg nekem. Köszönöm.


2010. aug. 22. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kicsiknek mindenképp állatorvosi segítség kell.

De a tiédet is lássa a doki.

2010. aug. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Húú ha már a száján jönnek ki a férgek,az gáz....

Igen,elkaphatja a felnőtt cica is.

Amit tudsz tenni de sűrgősen:álatpatikában vagy tán a fressnapf-ban is lehet kapni paszta formájú féreghajtót.Semmiképp nem tablettát!

Ilyen fecskendős tubusban van,rajta van,hogy hogyan kell adagolni.Nyomd a kiscica sőt,az összes kiscica szájába.


És természetesen állatorvos!

Életveszélyes a féreg ilyen pici cicáknál,súlyos vérszegénység,aztán elpusztulnak....


Nem tudom a szomszédod ebben társ-e de állatorvos mindenképp!

2010. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp tájékoztass bennünket a cicákról!

1. voltam

2010. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Elmegyek akkor a Fressnapfba.
2010. aug. 22. 17:03
 5/8 A kérdező kommentje:

A Fressnapfban azt javasolták, hogy patikában vagy az állatorvosnál vegyem meg. Persze, a kismacskának én is félek bármit is beadni, érzékeny kis jószág. (A szomszéd nem hiszi el, hogy a száján jött ki, szerinte csak kikakilhatja.)

Én, vasárnap ide-vagy oda, felhívtam kedvenc dokimat.

Azt mondta, hogy a galandféreg él a bélben, de nem mondtam hülyeséget,hogy kihányta, mert az orsóféreg kijöhet a macsek száján.Nem annyira értem, de ezek a gyomorban is élnek, nem csak a bélben,de valahogy a tüdőbe jutnak... De megnyugtatott a doki, hogy nem olyan nagy a baj, de kezelni kell. Huhh!

A lényeg, holnap elmegyek hozzá és ad féregtelenítőt az én cicámnak, meg a kiscicáknak is.


Tényleg köszönöm a válaszokat, én ilyen ijedős vagyok!

2010. aug. 22. 18:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ennyire szinte az összes kiscica gyárilag férges. De igen elkaphatja a te cicád is és az összes többi kismacska. Féreghajtózni kell pasztával az összes kiscicát és most van egy új féreghajtó a milbemax az a legjobb mert teljes körű hatást nyújt. Ez lenne a legjobb a te cicádnak. Sok sikert hozzájuk. (Egy állatorvosi asszisztens :))
2010. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves Állatorvosi Asszisztens! Köszönöm a válaszodat.Gyárilag? Ez iszonyat. Most láttam ilyet életemben először. És figyeltem azóta azt a kiscicát, tényleg szemmel láthatólag nincs semmi baja. Brr... Azért ez a féreg téma elég bizarr...
2010. aug. 22. 22:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a lényeg,hogy a féreghajtót rendszeresen add nekik,ahogy az állatorvos tanácsolja.

Figyeld a székletüket,nem hánynak-e továbbra is.

Az,hogy szemmel láthatóan jól érzi magát a cic,még nem azt jelenti,hogy nincs komolyabb baja!A kiscicák éppúgy erősek,mint a csecsemők.

Mivel beszélni nem tudnak és nem tudják elmondani mi fáj,ezért figyelgesd őket.

Étvágyukat is figyeld,rendesen egyenek.

És ebben a melegben igyanak,mindíg legyen vizük.

Minden rendben lesz,szép egészséges cicusok válnak belőlük.(ha felelősen tartod őket)

2010. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!