Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a legolcsóbb módja egy...

Mi a legolcsóbb módja egy nőstény kismacska ivartalanításának?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 16:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Össze kell havarkodni egy állatorvossal:P
2011. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
van mikor akciós áron csinál, csak ki kell figyelni
2011. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 x) ***** válasza:
100%
Hát a miénk ha több állatot viszel ad kedvezményt :) de egyébként tényleg össze kell velük barátkozni. Múltkor hozzánk kijött ingyen vizsgálatot tartani a lovaknál csak mert jóban vagyunk vele és közel lakunk :)
2011. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Más mód nincs? :( kicsit drága, és ha nem jön össze lehet,hogy nem maradhat nálunk :(
2011. szept. 20. 16:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen más módot szeretnél? Nincsen. Viszont szoktak ivartalanítási akciók lenni, esetleg figyeld azokat, hátha.
2011. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 hell-ikon ***** válasza:
75%

Felteszem a roppant ostoba és hü.lye kérdést:

Házilag gondoltad...?


Mert valahogy ez érződik ki a kérdéseidből.

2011. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
kb 10000ft ha erre nincs pénz jobb is ha olyan gazdát keresel neki aki képes eltartani
2011. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igazából láttam mindenféle fogamzás gátló gyógyszert,meg kütyüt stb... és az érdekelt volna,hogy azoknak mennyi értelme van? Tudom,hogy azok nem életre szólóak, de mint laikus kérdezem, nem jönnék-e ki olcsóbban valamelyik hasonló megoldásból?
2011. szept. 20. 18:58
 9/20 x) ***** válasza:
100%
Gondolom hogy milyen kütyüre gondolsz de azt is csak orvos rakhatja föl és drágább még az ivartalanításnál is. A fogamzásgátlónak meg lehet pár mellékhatása és nem minden macskánál hat egyformán (legalább is az a fajta amit én adtam nekik egy időben) és nem is biztos hogy megeszi a macska. Nem olyan nehéz összespórolni 10ezer forintot. Szerintem érdemes lenne elvinni ivartalanítani.
2011. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 hell-ikon ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló gyógyszer hosszú távon többe fog kerülni, mint az operáció. Vedd figyelembe, hogy évente 2-3x tüzel egy macska, ráadásul ha nem termékenyül meg, akkor az alkalmankénti 1-2 hétig tartó ivarzás újabb 1-2 hét múlva újra kezdődik. Nem vagyok jártas a tabletták terén így fogalmam nincs, hogy lehet-e egyáltalán macskák részére kifejlesztett fogamzásgátlót kapni (és ha igen annak mi a hatásmechanizmusa) v. humán jellegű gyógyszert kell kapnia.

De normál esetben tablettával ezt az évenkénti min. 2-3 ivarzást kell megakadályozni, szóval semmiképpen sem lesz olcsó.

Arról nem is beszélve, hogy meg van az esélye, hogy nem hat kellőképpen a macskára és a franc se tudja milyen mellékhatásoknak tennéd ki ezzel szegényt. (hosszú távú használat következtében, nem azonnal látható hatásokra gondolok).


Átmenetileg bejöhet, de mindenképpen a műtétet javasolnám hosszú távon. Gyógyszert max. addig amíg nem lesz pénzed műtétre. S azt is persze az állatorvossal konzultálva, általa felírtat.

2011. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!