Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Agresszív a cicám. Mit tegyek?

Agresszív a cicám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 4-5 hónapos kandúr kiscicám. Már korábban is harapott, de most eléggé eldurvult a helyzet.

Ma reggel például kétszer is rátámadt az arcomra miközben aludtam, ki is karmolt rendesen. Eddig sosem csinált ilyet.

Folyton harap. Nem lehet simogatni őt, mert mindig harap és karmol. Annyira szeretném, ha olyan normális cica lenne. Mit tegyek ennek érdekében? Hogyan tudnám nevelni? Most amikor rosszat csinál mindig rákiabálok, hogy NEM SZABAD! vagy pedig ha komolyabban bevadul rá szoktam ütni az orrára. Olyankor elvonul, de később újra kezdi. Hogyan tudnám megnevelni? Egyébként mitől lehet ilyen vad?

Lassan esedékes az ivartalanítás. Mi a tapasztalat, utána megnyugszik?


2010. aug. 22. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is ne engedd be a hálószobába, ha az arcodra is támad, mert egy hirtelen mozdulattal a szemedet is kikaphatja.
2010. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adj neki játékokat, és amikor elfárad, akkor dédelgesd.
2010. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De sajnos az is lehet, hogy a legnagyobb igyekezet és jószándék mellett ilyen marad... Nekünk is volt egy ilyen, csak kesztyűben tudtam megsimogatni, mert rögtön odakapott. Odaadtam anyódomnak tanyára, egerészni jó lett.

Esetleg ivartalaníttasd, attól még változhat.

2010. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, az ivartalanítás jó. Egyébként meg játszik, ha volnának testvérei, vagy egyéb cica, azzal játszana, de mivel csak te vagy ott, nálad próbálkozik. El kell kapni a grabancánál, és kidobni a folyosóra vagy a wc-be, ha nagyon vadul, az sem árt, ha kicsit megrázod, de végleges megoldás csak az ivartalanítás lehet. Az sem varázsszer, egy-két hét beletelik, mire lecsillapul (az enyém az elején eszméletenül "kereste" a hiányzó függeléket, mosogatta a helyét és panaszosan nyávogott, mintha szemrehányást tenne nekem), de mindenképpen sokkal könnyebb lesz utána. Még akkor is, ha jelenleg még nem ivarérett a cica, mert az ivarérettséggel csak még rosszabb lesz ennél is.
2010. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen kis kandúrom van, mint neked.Ő most egy éves. Kb.akörül kezdett gyilkolászni engem is, amit te írtál. 7 hónaposan lett ivartalanítva, addigra már a két kézfejem, meg a vádlim tiszta karmolás volt. A műtét után megnyugodott, és nem pisilgtett többé az ágyam mellé.De igazából teljesen csak a bepisilés szűnt meg, a cica-bár nem annyira, de valahol vadóc maradt. Játék közben nagyon agresszív, karmol-harap, oda kell figyelnem nagyon. De simizni is lehet, meg azért bújik is. Szóval, mindenképpen hatékony az ivartalanítás, de az ilyen kis harcias cicák valamennyire vadócok maradnak.

Én is rászólni szoktam, nem ütök rá, mert nem akarom, hogy féljen tőlem. Én így is imádom.

Sok sikert a szelidítéshez!

2010. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nicovet Calm for Cat nyugtató jutalomfalat.

Nutriscience KalmAid nyugtató paszta.

Ha meg akarod fogni, akkor miskárolás után macskagyökér (főzet).


De ha ugyanilyen agresszív marad, akkor sajnos jobb ha megválsz tőle. A macska rengeteg bacit terjeszt, a mély harapások esetében erősen megfontolandó a tetanusz. Veszettség ellen is oltasd! (tök mindegy hogy benti)

2010. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
OFF: utolsónak: miskárolni nőstény állatot szoktak, a hímet herélik ON
2010. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én cicám is ilyen volt sokáig.

Most 4 éves, és talán egy éve vettük észre, hogy szelidül.

Mostmár állandóan az ölemben fekszik, kiskorában ezt el sem tudtuk képzelni.

Van valami párologtató amit a konnektorba kell dugni, és nyugtató hatása van a kisállatokra. Állatorvostól kérdezd meg!

2010. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!